ВІЛ – СНІД: ПЕРЕДБАЧИТИ, ПОПЕРЕДИТИ, УНИКНУТИ

By:

 

Щороку 1 грудня на всій земній кулі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З метою виховувати особисту відповідальність кожного за своє життя, своє майбутнє, розширення знань учнів про СНІД, ВІЛ-інфекцію, в читальному залі бібліотеки представлено тематичну полицю «СНІД – знання проти страху».

З користувачами бібліотеки проведено годину спілкування, під час якої присутні ознайомилися з інформаційними повідомленнями «Що таке СНІД», «Стадії ВІЛ-інфекції», «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД», «Жити поруч».

Варто пам’ятати, що будь-яка людина має однаковий ризик заразитися ВІЛ. Нині ВІЛ/СНІД загрожує всім незалежно від статі, сексуальних уподобань, способу життя, соціального статусу чи раси. Усі ми рівні перед ВІЛ-інфекцією, і лише від нас самих, від нашого розуміння ризику, від нашої поведінки залежить наше здоров’я.

У народі говорять: „інформований – значить – захищений”. Тому корисну інформацію ви можете отримати в нашій бібліотеці.

Символом солідарності з тими, кого епідемія ВІЛ/СНІД торкнулася особисто, пам’яті про людей, яких забрав СНІД, стала червона стрічка. Спеціальною відзнакою фонду «АнтиСНІД» за найкращий роман на гостру соціальну тематику була нагороджена книга С. Талан «Коли ти поруч». Цій тематиці присвячено книги сучасних українських письменників О. Печорна «Грішниця», С. Талан «Помилка».

6Печорна О. Грішниця / О. Печорна. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 288 с.

Свята грішниця, янгол, що шукав раю на землі та раз у раз падав у самісіньке пекло. Лариса з’явилася на світ у родині алкоголіків. На відміну від її молодшої сестри їй вдалося вижити…і пережити те, що здавалося страшнішим за смерть. Її тіло надто принадне, щоб належити їй, це вона зрозуміла ще в дитинстві.
Зґвалтування не зламало її, а коли вона дізналася про вагітність… зраділа. Із народженням хлопчика її життя набуло сенсу. Але страшна хвороба, яку знайшли у малюка, штовхає її на слизьку стежку.

Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!


 

 

7Талан С. Коли ти поруч / С. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 320 с. – (Коронація слова – 2011)

 Даша була турботливою донькою та онукою, щиро любила Льошу, мріяла про весілля, затишний будинок і дітей. Але батьки відвернулися від своєї слухняною дочки, наречений — від чистої нареченої, престижна клініка — від кращої медсестри. У чому її провина? Лише в доброму серці і прагненні допомогти тим, хто потребує цього.

У той фатальний день після аварії на туманній трасі понівечене залізо було залито кров`ю. Даша, забувши про свої рани, намагалася допомогти постраждалим, але доля зіграла з нею злий жарт. Хвороба, якої вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна.

Вона повинна знайти в собі сили жити далі — стільки, скільки їй відведено, щоб все-таки знайти того, хто буде поруч з нею в горі і в радості…

 

8Талан С. Помилка / С. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 336 с.

Колись, ще багато років тому, Вероніка пообіцяла подрузі, – яка помирала від смертельної хвороби що вона не залишить напризволяще її двох новонароджених малюків, Тимура і Діану. Але своєї обіцянки не виконала…

Сплинули роки. Її єдиний син став завзятим наркоманом. Що це, кара за помилки минулого? Як урятувати власного сина? І чи можна якось спокутувати провину перед покинутими багато років тому дітьми?

 


 

 

 


Comments are closed.