Річниця дня народження української народної художниці Катерини Білокур

By:

7 грудня 2016 р., в річницю Дня народження української народної художниці Катерини Білокур, і читальний зал на бібліотечний уїк-енд були запрошені учні училища. Під час такого відпочинку в бібліотеці присутні ознайомилися з життєписом видатної художниці. А він у неї, як роман, сповнений драматизму, де було й нерозділене кохання, і чиєсь нерозуміння, де були й конфлікти з близькими людьми, і одержимість, нездоланна відданість мистецькому покликанню.

Керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Мозаїка барв»            Литвин З.Г. розповіла про кращі роботи Катерини Білокур. Вдивляючись у репродукції картин, ми ніби чуємо звернення художниці: «Милуйтеся красою, плодючістю рідної землі, примножуйте її багатства». Присутні не могли відвести погляди від чудових картин «Квіти за тином», «Рідне поле», «Квіти», «Польові квіти», «Жоржини», «Півонії». Натюрморти захоплюють філософським осмисленням життя. Зображені на них квіти, овочі, предмети побуту, завдячуючи буйній фантазії, обраній мистецькій мові художниці, обертаються на величальні пісні природі, людині і її діянням, на символ краси («Сніданок», «Богданівські яблука»).

На полотна художниці учні дивились з особливим зачаруванням, бо вони містять у собі щось близьке кожному і одночасно в них криється незбагненне і романтичне. Хвилює в картинах Катерини Білокур і те, що в них яскраво виражені глибоко національні риси, і її мистецтво зігріте великою любов’ю, пройняте правдивістю і щирістю, воно йде від серця, від народної мудрості, від глибокого знання життя. Такі зустрічі у бібліотеці не забуваються, бо вони торкаються нашої душі, а мистецтво робить нас красивішими, мудрішими, добрішими.

 


Comments are closed.