Минуле, яке дало початок сьогоденню

By:

Автор: учениця 26 групи Віра Костечко

Історію всієї родини та історію свого походження повинна знати кожна людина, незважаючи на свій вік. Адже це безмежне багатство знань, яке передавалося з покоління в покоління, від батька до сина, від матері до дочки, з надією на те, що ті у свою чергу передадуть це наступним поколінням. Для того, аби в майбутньому пишатися тим, що саме твої предки, які зробили значний внесок для свого краю, дали тобі життя.

Проте історичне минуле передавалося не тільки на словах, а й супроводжувалося, як доказом різноманітними артефактами та фотокартками, на яких зображено історію минулого, історію, яка дала початок сьогоденню.

Нещодавно учні Луцького вищого професійного училища відвідали виставку у музеї Волинського братства. Вона присвячена минулому нашого краю, минулому Волині. Я була однією з учениць і тому, хочу поділитися з вами своїми враженнями від цієї виставки  та того, що я почула та побачила на власні очі.

Найперше, що мене вразило, так це те, що вона відбувалася в невеличкому приміщенні. Для когось це здалося б  безглуздям, проте не для мене. Оскільки саме це дає змогу зберегти весь колорит минулого. Знаходячись в ньому ти ніби поринаєш в той час. Час, про який ти нічого не знав, в час коли все тільки починалося.

Як тільки ми  переступили  поріг першої кімнати було зрозуміло, що нам нічого не відомо  про нашу Волинь. І вже за декілька хвилин ми побачили  дуже веселу та енергійну жінку, яка і стала нашим екскурсоводом. Вона була не просто звичайним працівником, вона була людиною, яка цінувала та пишалася своїм минулим та минулим свого краю. Вона змогла подати інформацію так, що кожен учень був зацікавлений її розповіддю, та мав до неї безліч запитань.

У ході розповіді нам було показано перші книжки з граматики, історії, математики, різноманітні свідоцтва та похвальні листи, зацікавило також і  Луцьке Євангеліє датоване XIV-XV століттям. Проте найбільше мене вразила  третя кімната, в якій знаходилося безліч фотографій. Це були і  фотографії відомих українських діячів, і звичайних людей,  фотографії датовані ще за часів початку Першої Світової війни та сьогоднішнього часу. Це фотографії, які зберігалися довгий час, для того, аби в майбутньому їх було показано людям, які цікавляться своєю історією, які цікавляться історією свого краю. Саме з цих фотографій починалася історія Волині і на цьому вона не закінчуватиметься.  Оскільки поруч із минулим розташоване і сьогодення, яке тісно переплітатиметься між собою ще довгий час.

Тому, якщо ви є мешканцем міста, або звичайним туристом і хочете дізнатися більше про минуле Волині завітайте на цю виставку. Побувавши там ви не пошкодуєте затраченого часу та сил, ви пошкодуєте тільки  про те, що не відвідали її раніше.

 


Comments are closed.