Стрітення Господнє величаймо!

By:

Різдвяний круг свят завершується праздником Стрітення Господнього, що його святкуємо сорокового дня по Христовому Різдві 15 лютого. В цей день вихователь Романюк І.І. разом зі своїми вихованцями запросила на свято мешканців гуртожитку. Змістовно провели народознавчу годину «Стрітення – день зустрічі людини з Богом». Учні виступили з повідомленнями про походження свята, про стрітенські обереги, повір’я та прикмети цього дня. Вихователь розповіла про стрітенську свічу, для чого ми її освячуємо та коли запалюємо. Її дбайливо берегли протягом року і часто використовували як лікувальний, заспокійливий засіб. На Стрітення святили в церкві воду, приносили додому і пильно берегли, вважаючи, що вона має магічну силу.

Також 15 лютого, за народною традицією, зима з весною зустрічається. Наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.

Є такий цікавий звичай українського народу – випікання обрядового печива до цього свята. На Волині традиційним стало приготування млинців у вигляді сонечка. Учні групи 13, 23 випікали млинці власноруч і частували всіх запрошених. Активними були учні гр. 13 Харкевич Марія, Демчук Валентина, Омелянюк Оксана та гр. 23 Багнюк Іванна та Глинюк Іра.

Учні були запрошені в читальний зал бібліотеки до виставки-вернісажу «Свята українського народу».

Стрітення – свято християнське і народне, дві зустрічі, дві філософії, дві мудрості. Святкуємо Стрітення з новою весною в серці, величаємо Господа.


Comments are closed.