Літературна подорож

By:

Людина, для якої книжка вже у дитинстві

стала такою необхідною,

як скрипка для музиканта,

як пензель для художника,

ніколи не відчує себе обділеною,

збіднілою і спустошеною.

В. О. Сухомлинський

 

Василь Сухомлинський – педагог з полум’яним серцем, який понад 35 років життя віддав школі. Творча спадщина – багатогранна і надзвичайно щедра. Він автор понад 40 книг, понад 600 статей, 1200 казок, оповідань. Його праці перевидавались величезними накладами, а головна книга «Серце віддаю дітям» побачила світ 30 мовами. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка.

21 листопада учні груп 12, 17 здійснили літературну  подорож сторінками книг Василя Сухомлинського. В читальному залі бібліотеки відбулися коментовані читання притч, обговорення оповідань письменника. Поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов’ю до людини, до рідного краю. Ненав’язливо, часом обережним натяком вчать доброзичливості, поваги до старших, відповідальності за свої вчинки. Наприклад, «Притча про блакитного коня» вчить правил слухання співрозмовника, «Про дзеркала», «Про морську зірку» та інші мініатюри, легенди, бувальщини спонукають до праці, до розуміння поваги до товариша.

В бесіді з учнями бібліотекар Франчук Оксана зазначила, що мораль притч Сухомлинського полягає в тому, що ми своїм теплом, добрим серцем, співчуттям та підтримкою можемо змінити життя інших людей на краще.

Увазі присутніх була представлена тематична полиця «Василь Сухомлинський про виховання книгою».

 


Comments are closed.