Книги для справжнього зимового читання

By:

Зима, мабуть, найкраща пора для читання. Довгі вечори налаштовують на те, щоб нарешті взятися за все, що ми запримітили ще влітку, але так і не спромоглися прочитати. Щоб омріяне вечірнє задоволення було повним, треба серед мільйонів книжок обрати відповідну настрою та бажанню. Для цього достатньо завітати до нашої бібліотеки та звернути увагу на книжкову виставку у читальному залі «Літературна спокуса» або ознайомитися на сайті училища з віртуальною виставкою.

821.1061.2

Лис В. Місяць, обмитий дощем / В. Лис. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 352 с.

Це збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова…

Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

 

821.1061.2

Гуменюк Н. Етюд з метеликом / Н. Гуменюк. – Харків: Віват, 2017. – 240 с.

«У збірці «маленьких повістей» письменниця виразно презентує своє бачення сучасності, ніби заштриховує тло на малярському полотні. Різні та на перший погляд пересічні особистості потрапляють у незвичні для себе ситуації вибору, боротьби чи безвиході. Проте хай би про кого йшлося – про сільську відлюдницю, чиє серце сповнене милосердя та нерозтраченої теплоти, про скромного приватного детектива, якому вперше в житті випадає роль звабника, або про юну іспанку, яка от-от дізнається таємницю бентежних снів-марень, – рано чи пізно буремні події сплітаються в гармонійний етюд «про любов».

 

821.1061.2

Олендій Л. Гніздо горлиці: Реальна історія одного життя / Л. Олендій. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 240 с.

У цій історії можна простежити історії тисяч заробітчанок, які вимушені працювати далеко від рідного дому.

Сорокарічна Дарина завжди пишалася своєю родиною, розумницею донькою, яка навчалася в університеті. У минулому два роки заробітчанських поневірянь в Італії заради майбутнього сім’ї. Роботи вона не цуралася ніякої – і ось тепер повертається.

Та щось їй так гірко на душі. Через спогади, що не дають спати, чи через побачене вдома, а може через маленьке життя десь під її серцем?

Зворушлива історія смутку та кохання, заснована на реальних подіях!

 

821.1061.2

Гнатко Д. Душа окаянна / Д. Гнатко. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 288 с.

Початок ХІХ століття. Більша частина українських земель, здавалося, назавжди опинилася під владою російського імператора Петра Першого… Попівську доньку Марфу, яка всупереч батьковій волі зогрішила з безрідним наймитом, змусять позбавитися дитини та віддадуть силою у дружини старому полковнику. За таке не дочекається чоловік від неї вірності! Але про зради направо і наліво забула Марфа, лишень побачила полковникового сина Андрія. А той і собі покохав горду красуню… Та старий Мирон не відпустить дружину на волю навіть заради сина. Їх обох проводжатиме Марфа з гетьманським військом, коли розпочнеться війна. Непрості випробування чекають на закоханих, що пройдуть зі своїм гетьманом Мазепою увесь героїчний шлях — від славних перемог до трагічного спалення Батурина і Полтавської битви. Та жіноче серце бажатиме лише одного — вберегти свого коханого…

 

821.1061.2

Талан С. Спокута / С. Талан. -Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 304 с.

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові.

 

821.111

Кларк А. 2001: Космічна одісея: роман / Артур Кларк. -Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 224 с.

Три мільярди років тому, світанок людства… Біля печер напівголодного племені австралопітеків однієї ночі з’явився дивний об’єкт. Прозора стела, схожа на лід… Якби напівмавпи могли мислити, вони б зацікавились загадковим прибульцем. Але це він зацікавився ними. І вклав до рук Задивленого на Місяць першу зброю, а у мозок — перші думки… У 2001-му люди у місячному кратері Тіхо знайшли величезний чорний моноліт ідеальної форми і вражаючого віку. Зроблений нелюдськими руками, він прокинувся під світлом Сонця… Услід за його сигналом до кілець Сатурну вирушає космічний корабель «Діскавері» з капітаном Девідом Боуменом і бортовим комп’ютером — штучним інтелектом, що змушений брехати людям…

 

821.134

Коельйо П. Заїр / П. Коельйо. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 352 с.

Це пронизлива сповідь чоловіка, у якого зникла дружина. Він ладен повірити в будь-яку причину — викрадення, шантаж, адже вона не могла просто розірвати їхні стосунки. Він одержимий ідеєю знайти її, щоб повернути щастя. Але він побачить дружину знову тільки тоді, коли зрозуміє, що кохання — це перш за все свобода…

 

 

 

 

821.1061.2

Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Книга 1 / Н. Гурницька. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 400 с.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя!

Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє…

Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..

 


Comments are closed.