Тематичні заходи до вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

By:

26 квітня 1986 року, тридцять два роки тому, сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, масштабна катастрофа, яка загубила життя багатьох тисяч людей. Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря. Час невблаганний…Спливають роки, сплітаючи у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається величезним горем для нас, українців.

Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля  сповнює наші серця тривогою та неспокоєм.

Чорнобильська аварія була не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою двадцятого століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. На жаль, її відгомони будуть звучати довго і позначаться не на одному поколінні людей.

З метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу з 23 по 26 квітня 2018 року в  ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» були проведені тематичні заходи:

24 квітня 2018 року у читальному залі для учнів групи №17 та мешканців гуртожитку училища викладач біології Ковальчук Н.П. разом з бібліотекарями провела годину-спогад «Чорнобиль: чорний біль, вічний біль…». Класний керівник розповіла про перші години, дні після вибуху 4-го реактора Чорнобильської АЕС, про території, які зазнали забруднення та радіоактивне опромінення 8,4 мільйони жителів України, Росії, Білорусі. Пізнавально було почути про вплив радіації на здоров’я людини, на тваринний, рослинний світ та про захист від радіаційного забруднення. Учні групи 17 Корнелюк А., Смаль Б., Аршулік Р., Зайчук Ю. читали вірші про Чорнобиль та повідомили про десять фактів щодо аварії на ЧАЕС.

Бібліотекарі підготували огляд літератури «Дзвони печалі у творчості українських письменників». На цю страшну трагедію відгукнулися в пресі письменники О. Гончар, Б. Олійник, І. Драч. Тема Чорнобиля знайшла відображення в творчості В. Яворівського «Марія з полином у кінці століття», Ю. Щербака документальна повість «Чорнобиль», Д. Павличка «Листок», Б. Олійника поема «Сім», І. Драча «Чорнобильська Мадонна», Г. Чубач «Весна 1986», М. Сингаївського «Обпалена мужність», прозова збірка Шевченківського лауреата Євгена Гуцала «Діти Чорнобиля», Ліни Костенко «Атомний Вій опустив бетонні повіки», «Стоять озера в пригорщах домен».

Виховний захід супроводжувався слайд-презентацією «Гірчить Чорнобиль крізь роки…».

    24 квітня 2018 року класний керівник Заліпа Ірина Іванівна із учнями групи        № 18 професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» відвідали Волинський краєзнавчий музей, де у конференц – залі переглянули фотодокументальну виставку «Чорнобильський слід на Волині. Наслідки аварії на ЧАЕС», а також поспілкувалися та послухали спогади  учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Федора Володимировича Рузака, Зінаїди Вікторівни  Навроцької,  Сергія  Вікторовича Матусевича.

26 квітня 2018 року була проведена лінійка – реквієм присвячена 32 – річниці Чорнобильської трагедії за участі голови «Спілки Чорнобиль» Луцького району, ліквідатора аварії на ЧАЕС Федора Володимировича Рузака.

26 квітня 2018 року учнівське самоврядування та педагоги училища  взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника-стели ліквідаторам Чорнобильської трагедії  на меморіалі «Вічної слави».

26 квітня 2018 року учнівське самоврядування організувало в актовій залі училища показ   документальних фільмів «Чорні крила біди», «Дзвони тривоги».

Ми маємо вклонити голову перед людьми, які стали в той далекий трагічний день між техногенною стихією та усім людством. Багатьох з них вже немає. Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.


Comments are closed.