«1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»

By:

«1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» – під таким гаслом були проведені тематичні заходи присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом  у Другій світовій війні

ПАМ’ЯТЬ

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
   В. Симоненко

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни у ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» було проведено ряд заходів приурочених Дню пам’яті та примирення  і 73-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

8 травня 2018 року в училищі була проведена  лінійка реквієм з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, яка розпочалася Гімном України. Заступник директора з виховної роботи Ірина Святославівна Свірська у своєму виступі нагадала присутнім про героїчне минуле нашого народу: розповіла про вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомий внесок в перемогу Антигітлерівської коаліції, про важливість засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги  вшанували хвилиною мовчання.

Учні та педагоги училища  взяли участь у панахиді за загиблими під час Другої світової війни на меморіалі «Вічної слави», потім поклали квіти  до могили невідомого солдата, а також  до пам’ятної стели «Героїв Небесної Сотні» на Театральному майдані.

Для учнів І-ІІ курсів в актовій залі училища був проведений урок пам’яті на тему: «Мужність і відвага крізь покоління». Заступник директора з виховної роботи, викладач історії Ірина Святославівна Свірська  розкрила для широкого учнівського загалу сутність війни як складного суспільно-політичного процесу, протистояння між країнами, народами, людьми, завжди – як лиха, що дорого коштує кожному громадянину, руйнує економіку, культуру держав та долі звичайних людей, висвітлила «ціну» війни, назвавши реальні людські та матеріальні втрати України. Та основною метою проведення уроку пам’яті було: сприяти формуванню в учнів почуття патріотизму, усвідомлення подвигу борців проти нацизму часів Другої світової війни, а у світлі сьогоднішніх подій – виховання поваги до захисників територіальної цілісності нашої держави на Сході України.

Учасники мовно-літературного гуртка та гуртків художньої самодіяльності під наставництвом своїх керівників підготували літературно-музичну композицію на тему: «Збережемо пам’ять про подвиг». У виступах ведучих, віршах і піснях перед учнями пронеслися події тих страшних воєнних років.

Керівником гуртка декоративно-прикладного мистецтва Литвин Зоєю Григорівною було організовано акцію та майстер-клас із виготовлення символів відзначення Дня пам’яті та примирення в Україні та Європі -червоних маків – квітки, що уособлює кров, пролиту на полях боїв, та пам’ять про тих, чиє життя забрала війна.

Учнівське самоврядування організувало перегляд в актовій залі училища кінофільму «Україна у вогні».

У бібліотеці училища були організовані експозиції художньої, мемуарної, інформаційно-довідкової літератури, присвячені перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, ролі та внеску Українського народу у Другій світовій війні.

Головним завданням  проведених тематичних виховних заходів –  було віддати данину шани героям війни, і тим, хто захищав Батьківщину десятки років тому, і тим, хто боронить її сьогодні.

 

Ми свято шануємо пам’ять усіх,
Хто власним життям нашу юність зберіг,
Хто впав за свободу у грізну годину,
За землю священну, за Україну!

 


Comments are closed.