“Пробація. Можливості для змін”

By:

14.06.2018р. учні групи № 26 у супроводі майстра в/н Сосницької Н.М. та соціального педагога Іванісік Л.В відвідали фотовиставку “Пробація. Можливості для змін”, яка відкрилась у Палаці культури міста за сприянням Міністерства юстиції України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

На світлинах  зворушливі історії життя людей, які опинилися у конфлікті з законом,  або отримали другий шанс на пробації, залишившись на волі, або були ізольовані у місця несвободи.

Пробація – новий термін в українському законодавстві. У широкому розумінні – це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. Адже ми знаємо, що не кожен, кого суд визнав винним, становить небезпеку для суспільства. Світовий досвід переконливо доводить: виправні колонії, попри свою назву, часто не виправляють людину, а лише більше скалічують. Покарання у виді позбавлення волі повинно застосовуватись лише як крайній засіб впливу та у разі скоєння особою злочину, що становить високу суспільну небезпеку.

Система пробації передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної і психологічної підтримки та допомоги. І, звісно, це нагляд і контроль за особою під час її перебування на пробації.

Акцент фотовиставки  зроблений на те, що продемонстровані історії на світлинах, зможуть переконати кожного, що, попри все, людині варто давати шанс на виправлення та можливість залишитись у своїй громаді, навчаючись та працюючи на її користь.

 


Comments are closed.