Ми проти дій торгівлі людьми!

By:

Сьогодні європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україна,  оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

З метою висвітлення та роз’яснення існування проблеми торгівлі людьми, її основних форм та способів втягнення в експлуатацію 18 жовтня в Луцькому вищому професійному училищі були проведені інформаційно-просвітницькі заходи.

Учні групи № 13 професії «Кухар, кондитер» під керівництвом класного керівника Бурлак Оксани Хомівни та майстра в/н Кравчук Наталії Федорівни взяли участь у вуличній ході «Хода за свободу». Акція організована департаментом соціального захисту населення спільно з громадськими організаціями «Велес плюс» і «Волинські перспективи» та службою зайнятості мала на меті – привернення уваги до проблеми торгівлі людьми. Організатори вирішили креативно підійти до заходу, використавши парасолі, тиха мовчазна хода, адже жертви торгівлі людьми не мають права голосу. Чорний колір парасольок символізує тих, хто вже ніколи не повернеться.

З метою  підвищення рівня поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, причин, форм та ознак цього явища в актовій залі училища для груп І курсу була проведена повчальна лекція – бесіда за участі заступника начальника відділу з розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП  у Волинській області, підполковника поліції Кравчук Віктора Ростиславовича. Розмова була спрямована на привернення уваги до ризиків,  на які наражаються українці щодня. Під час лекції учні задавали запитання, які їх турбували та брали активну участь в обговоренні ситуацій що траплялися з ними чи їх знайомими. Кінцевою метою цієї зустрічі було ознайомити учнів з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем, сприяти формуванню особистості, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу, навчити учнів використовувати отримані знання в різних життєвих ситуаціях.

Відбулося засідання євроклубу «Співдружність» на якому керівник Никончук Тетяна Володимирівна разом із учасниками гуртка обговорювали  актуальні проблеми, які цікавили учнів, зокрема учнів випускних груп, які після завершення навчання в училищі планують їхати навчатися і працювати за кордон, «Що потрібно знати українським громадянам, які збираються працювати або навчатися за кордоном?», «Злочини проти волі, честі та гідності людини», «Правові гарантії щодо працевлаштування молоді», «Проблеми торгівлі людьми та конкретні заходи в цьому напрямі». Також  переглянули відеоролик про те,  як уберегтися від нечесних фірм, які влаштовують на роботу за кордон.

Практичним психологом Михайловою Людмилою Іванівною надавалися консультації («Як вберегтися від торгівлі людьми?», «Безпритульність. Викрадення дітей та торгівля людьми», «Як не стати жертвою злочину?»).

 

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

 

Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!


Comments are closed.