Відзначення Дня українського козацтва, Дня створення УПА та Дня захисника України.

By:

 

В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни козацькою Покровою. 76 роки поспіль 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху. Згідно з указом Президента України з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем захисника України. Для нас, українців, це свято християнське і національне символізує зв’язок  поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці, госпітальєри і волонтери , дорослі і діти – всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.

Вшановуючи традиції, 8 – 12  жовтня у нашому училищі відбулися заходи  до Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня створення  Української повстанської армії.

12 жовтня була проведена урочиста лінійка присвячена  Дню захисника України, Дню українського козацтва, Дню створення  Української повстанської  армії за участі старшого лейтенанта Національної гвардії України, учасника  АТО на Сході України Сацюка Олега Ярославовича.

Урочисту лінійку відкрила заступник директора з виховної роботи Ірина Свірська словами: «Сьогодні ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності людям, які захищали Соборність і незалежність України в 20 столітті і продовжують її відстоювати в 21 столітті. Дякуємо за подвиг і вірність Україні військовим Національної Гвардії та Збройних сил України, і зокрема батькам наших учнів, котрі були і є учасникам неоголошеної війни на сході України. Окрему подяку висловлюєм священникам, які як капелани неодноразово підтримують силу духу воїнам на передовій і в тилу. Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На Сході України на превеликий жаль четвертий рік гинуть наші патріоти – воїни української армії та добровольці. Серед загиблих є герої – випускники нашого училища Сергій Курука та Андрій Волос.» Учні  низько схилили  голови  перед подвигом славних синів України – героїв УПА, героїв Небесної Сотні і героїв АТО,  які полягли за свободу і незалежність нашої Вітчизни і вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

12.10.2018 р. в актовій залі для учнів І курсу був проведений урок – мужності:  «Героїв країна – моя Україна» за участі старшого лейтенанта Національної гвардії України, учасника  АТО на Сході України Сацюка Олега Ярославовича.  Учнівське самоврядування училища організувало покладання квітів до стели Героїв Небесної Сотні та Героїв Небесного Легіону на Театральному майдані  м. Луцька.

Вшанувати доблесне українське козацтво, нескорених повстанців і мужніх воїнів незалежної України зібрались 11 жовтня в читальному залі бібліотеки учні групи 27. Класний керівник Ковальчук Н.П. ознайомила присутніх з історією виникнення свята, згадала про звитягу предків, які здобували і відстоювали українську свободу та незалежність, воїнів, які сьогодні боронять державу на сході країни. Бібліотекарі підібрали матеріали про когорту сучасних патріотів, про сучасну українську військову техніку та ознайомили читачів з кращими зразками сучасної літератури про захисників України.

8 – 12  жовтня в  училищі між учнями І-ІІ курсів були проведені змагання з футболу під гаслом «З козаків візьмемо приклад».

Слід відмітити, що протягом усього дня працювала радіогазета, слухаючи яку, учні могли  дізнатися багато цікавої інформації про свято Покрови, українське козацтво, українську повстанську армію та сучасне свято захисника України. Лунали  вітання та щирі побажання нашим учням – юнакам, майбутнім захисникам, викладачам  та працівникам.

Збережемо і примножимо славу наших мужніх героїв! Нехай і для нас , теперішніх захисників України, будуть священними слова українських повстанців: «Батьківщині будь вірним до загину, нам Україна вища понад усе».

З Днем захисника України!!!


Comments are closed.