«Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо»

By:

Нам не забути днів війни…

У нашій пам`яті вони.

 І ті герої незабутні, що з нами йдуть в віки майбутні.

 

Щорічно, 28 жовтня, увесь український народ відзначає знаменну та пам’ятну подію – День визволення України від фашистських загарбників. У переддень 74-ї річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників 26 жовтня в училищі було проведено заходи з метою  згадати і пам’ятати  тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами  в ході Другої світової війни. Ця війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично кожної української сім’ї. В цей день наш народ вшановує подвиг живих і пам’ять полеглих героїв. Адже саме надзвичайний героїзм та високий патріотизм, звитяжний шлях, воїнська доблесть та праця воїнів-визволителів дарували мир  на рідній землі.

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна     01  вересня 1939 – 02 вересня 1945 р.р., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу. Саме цим подіям була присвячена  година патріотизму «Бережімо пам’ять нащадків»,  який у актовій залі для учнів І курсу організувала та провела заступник директора з виховної роботи, викладач історії  Ірина Святославівна Свірська. Учні почули про катастрофічні наслідки Другої світової війни, скільки мільйонів українців  забрала війна, як на окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Кров холоне в жилах при згадці про такі табори.

«Минають десятиліття… народжуються і виростають нові покоління все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі», – наголосила Ірина Свірська. За допомогою мультимедійного пристрою було продемонстровано документальні події тих років.

На виховний захід був  запрошений учасник бойових дій на Сході України, голова ГО «Луцька міська організація Спілки воїнів АТО Волині» Олег Кобилинський, який під час виступу пов’язав події тих років із сьогоднішніми подіями на Сході, оскільки сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів і прадідів та через агресію Російської Федерації та підконтрольних їй терористичних формувань,   зі зброєю в руках захищають суверенітет і територіальну цілісність  Батьківщини. Українська армія сьогодні мужньо протистоїть російській агресії і сепаратизму.

У жалобі викладачі, учні  схилили голови та вшанували хвилиною мовчання  наших  дідів, прадідів, які ціною неймовірних зусиль у жорстокій битві виборювали нашу свободу, захищаючи рідну землю у роки Другої світової війни,  героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної російсько – української війни, які загинули у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України.

Під час проведення історичної години патріотизму учні мали змогу переглянути  мультимедійну презентацію «Слава визволителям України!».

Учнівське самоврядування училища під керівництвом практичного психолога Людмили Михайлової поклали квіти до пам’ятного знаку “Поранений солдат” на меморіальному комплексі “Вічна слава”.

У бібліотеці була організована книжкова виставка «Славетному подвигу немає забуття».

Ми в неоплатному боргу перед тими, хто не дожив до світлого переможного дня, чиї імена, навічно викарбувані на пам’ятниках і обелісках. Вклонімося їм низько і пам’ятаймо!

                                       Десь там, в історії…

                                       Та кров холоне й нині,

                                       В зажурі вічній наші матері…

                                       Я хочу щастя милій Україні,

                                       Я хочу миру на моїй землі!

 


Comments are closed.