10 КНИГ, ЯКІ СТВОРЯТЬ НАСТРІЙ НА ЗИМОВІ СВЯТА

By:

За словами видатного педагога І. Сухомлинського: «Слово – найтонше доторкання до серця, воно може стати і ніжною запашною квіткою і живою водою, що повертає віру і добро, і гострим ножем, і розжареним залізом, і брудом. Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле може образити, приголомшити людину».

А книга і слово – це одне ціле, постійне джерело знань. Спілкування через книгу, через слово допомагає людині оволодіти сумою знань, залучає до культурних надбань українського народу, його звичаїв і традицій, додає знань про всесвітню культуру.

Любіть книгу, читайте, духовно зростайте. Умійте вибирати хорошу книгу, цінну за змістом. Тільки найкращі книги в нашій бібліотеці!

Бібліотекарі пропонують переглянути віртуальну виставку новинок літератури.

 

821.161.2

Дашвар Л. Ініціація: роман / Л. Дашвар. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 416 с.

 

 

 

 

 

Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було…

Тим часом у Києві одна дівчина потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі — зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями, і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них — хоче він того чи ні — пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…

 

821.161.2

Гуменюк Н. Дожити до весни: роман / Н. Гуменюк. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 240 с.

 

 

 

 

 

Три захопливі історії: про кохання і зраду, любов і ненависть, надію і випробування, що туго вплетені в суспільні реалії України. Анна. Єва. Анабель. Що їх поєднує? А може, це сюжет однієї жіночої долі, дуже непростої, непередбачуваної, сповненої таємниць, із карколомними поворотами? Бо ж тричі мала розпрощатися з життям онука поліського скрипаля Луки Баскаля, остання гілочка родинного дерева, коріння якого — поліська красуня та наполеонівський офіцер. Лейтмотивом усього роману є сповідь червоної скрипки, що мандрувала з Парижа на Волинь і стала своєрідним свідком як історичних подій впродовж двох століть, так і особистих людських злетів та падінь.

 

821.161.2

Лис В. Стара холера / В. Лис. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 272 с.

 

 

 

 

 

Від одного з найкращих українських письменників!Володимир Лис — відомий український журналіст, прозаїк і драматург. Його називають справжнім народним письменником і феноменом сучасності. Він є володарем численних престижних літературних премій, серед яких титул «Золотий письменник України», володарем Гран-прі «Коронації слова» і «Гранд-Коронацїі».

Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, «дідусі-розбійники», вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села…

 

821.161.2

Талан С. Мы всегда были вместе / С. Талан. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 224 с.

 

 

 

 

 

Римма боялася змін. Але коли у неї діагностували рак, вона зрозуміла, що настав час бути собою і жити так, як хочеться. Випадково вона зустрічає незвичайне газетне оголошення – якийсь Влад шукає досвідчену зрілу даму, яка навчить його розуміти, чого хочуть жінки і як з ними правильно поводитися. І Римма вирішує зустрітися, адже їй уже нічого втрачати. Влад виявляється справжнім принцом: гарний, багатий, неймовірно галантний, але, незважаючи на все це, нещасний. Його відкинула та, любові якої він домагався багато років … Римма відчуває, наскільки споріднені у них з Владом душі. З кожним днем ​​вони стають все ближче один одному … Але чи є у них майбутнє?

 

821.161.2

Талан С. Матусин оберіг / С. Талан. -Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 288 с.

 

 

 

 

 

Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО… Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…

Все так переплетено і автор так вдало висвітлює, що людина живе справжніми почуттями і ніяка біда, навіть війна, не знищує віру, надію і любов. Захоплюючий сюжет, інколи на очі навертаються сльози. Доля дівчини описана так майстерно, що інколи забуваєш, що її звати Олеся, уявляєш, що то сама Світлана розказує про своє особисте. Тут і не знаєш, що ж насправді стало оберегом для дівчини – мамині листи, гіркий досвід з раннього дитинства, краща подруга, справжнє кохання чи все ж таки листочок конюшини.

 

821.161.2

Жадан С. Ворошиловград / С. Жадан. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 320 с.

 

 

 

 

 

За версією конкурсу “Книга року Бі-бі-сі” роман “Ворошиловград” став кращою книгою десятиліття! Пил доріг, іржаві бензоколонки, втомлені автобуси, старі “хрущовки”… Місто, що залишилось десь поза часом. Дивні люди, які займаються дивними справами. Абсурд – та водночас “справжність” існування… Герман повертається до містечка свого дитинства у степах Донбасу, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє – невизначеним, а минуле викликає надто гостру ностальгію… Лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолійна і реалістична історія, сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.

 

821.161.2

Гуменюк Н. Квіти на снігу: роман / Н. Гуменюк. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 208 с.

 

 

 

 

 

Цікавалюдська доля, викликаєспівчуття і захопленняголовний герой Авдій-Авель, молодістьякоговипала на страшнічасиколективізації в поліськомуселі.
Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя… Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована — донька художника, який загадково загинув у своїй майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця… Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження — такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна.

 

821.161.2

Гнатко Д. Мазуревичі. Історія одного роду: роман / Д. Гнатко. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 336 с.

 

 

 

 

 

Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але й він удався у своїх жорстоких предків: жадібний та безсердечний, він крокує кривавою стежиною. Він перетворив на пекло життя не тільки численних коханок, а й своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер понад усе Ярина хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї.Крізь революцію та війну, утрати і пристрасть, ненависть і любов – шлях п’яти поколінь одного роду.На що здатна людина заради грошей та багатства? Чи може людина наважитися на підлість, вбивство, брехню для того, щоб позбутися злиднів та стати заможним? Перед таким вибором ставить свого героя Тихона Мазуревича авторка пані Дарина Гнатко. За свою жадібність Тихона проклинає одна молода дівчина і це прокляття лягає на плечі нащадків роду Мазуревичів. Історія п’яти поколінь одного роду, що славиться своєю жорстокістю, злістю, жадібністю.

 

821.161.2-1

Танюк Л. VitaMemoriae. Вибрані поезії / Л. Танюк. – К.: Смолоскип, 2017. – 232 с.

 

 

 

 

 

Танюк Лесь Степанович – режисер, письменник, мистецтвознавець, учасник руху шістдесятництва. Збірка поезій «VitaMemoriae» (життя пам’яті) — це останній твір, над яким працював Лесь Танюк, — поет і перекладач, режисер і мистецтвознавець, дисидент-шістдесятник, засновник легендарного Клубу Творчої Молоді (КТМ), Голова Національної спілки театральних діячів і засновник Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, народний депутат ВР I-V скликань, людина енциклопедичних знань та високої культури… Не випадково люди, що були вражені універсалізмом та душевним талантом Леся Танюка, називали його «Лицарем культури», «Воїном честі», «Охоронцем історичної пам’яті».

В книзі відібрано низку найхарактерніших поезій різного жанру та різних часів. До кожного циклу поезій є своя передісторія. Чимала також перекладацька спадщина автора.

 

821.161.2

Любка А. Саудаде / А. Любка. – Чернівці: MeridianCzernowitz, 2017. – 192 с.

 

 

 

 

 

“Саудаде” – це збірка коротеньких історій, сюжетних, іноді пригодницьких, часом автобіографічних; деякі з них розгортаються на Балканах, у Бразилії чи білоруській тюрмі, інші ж – у літаку чи в гуртожитку. Кожне есе – це своєрідна подорож у просторі та часі через призму відчуттів, настроїв та думок автора. Пліч-о-пліч з літературним героєм, часто яким є сам письменник, ми мандруємо різноманітними цікавими куточками нашої планети, зокрема, і України. Щодо часових ,,вилазок”, то маємо змогу ще раз відкрити відомих і не дуже історичних персоналій, наприклад, Тараса Шевченка та Івана Франка. Андрій Любка послуговується дуже гарною, поетичною, барвистою мовою, з цікавими порівняннями та своєрідною авторською філософією: «Найважче сказати про любов людям, яких найбільше любиш. Яких любиш так довго і всеохопно, що це стає само по собі зрозумілим. Адже і так ясно, що любиш цю людину, то навіщо їй про це казати? І люди мовчать роками, боячись осоромитися, відкритися, відчути себе беззахисними. Бо слово “люблю” робить людину беззахисною. І справжньою».


Comments are closed.