Служба у військовому резерві НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

By:

 

07.12.2018р. у Луцьке ВПУ завітали військові, старшина Кішта О.М. та молодший сержант Лихач С.С.  які проходять службу  у військовій частині 1141 Національної гвардії України у м. Луцьку, Західного оперативно-територіального об’єднання.

Вони розповіли учням груп №24,№35,№51,№45 що Національна гвардія України — це військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС) і призначене  для виконання таких завдань:

– захист та охорона життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань;

– охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки;

– у взаємодії з правоохоронними органами — забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Як самостійна силова структура Національна гвардія існувала з 1991р. по 2000р. Як військове формування з правоохоронними функціями, на базі Внутрішніх військ МВС України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі, з 13 березня 2014 року . Загальна чисельність на сьогоднішній день, становить до 60 тисяч військовослужбовців.

Національна гвардія функціонує в системі МВС України. Воно здійснює військово-політичне та адміністративне керівництво Національною гвардією України. До особового складу входять військовослужбовці та працівники. Військовослужбовці проходять військову службу за контрактом та за призовом. Військовослужбовці Національної гвардії України у період військової служби зупиняють членство в політичних партіях та професійних спілках. Існує Військовий резерв Національної гвардії України. Резервісти, які проходять службу у Резерві Нацгвардії, одержують відповідні військові знання. Також було озвучено інформацію про переваги служби в Національній гвардії України, перспективи розвитку, порядок проходження військової служби за контрактом, соціальний захист та можливість здобуття безкоштовної вищої освіти.

Усім присутнім на зустрічі учням, було роздано інформаційні буклети.


Comments are closed.