Виведенню обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану – 30 років

By:

 

Відповідно до Плану заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище», з метою розширення знань учнів про історичні події афганської війни, виховання поваги і шани до воїнів-інтернаціоналістів, з 12 по 15 лютого 2019 року  було проведено тематичні уроки з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів за темами: «Події Афганістану на сучасний погляд», «Локальні конфлікти, причини їх виникнення», «Афганська війна – як це було?».

Класні керівники у навчальних групах провели виховні години «Крізь пекло афганської війни», «То вічний біль, Афганістан»,  «Неоголошена війна».

У бібліотеці оформлено тематичну виставку «Афган – болить в моїй душі», де представлені фотографії, художня література, статті з газет.

15 лютого 2019 року учні училища групи № 27 під керівництвом заступника директора з виховної роботи Свірської І.С., майстра в/н Чикуна В.А. відвідали у Волинському краєзнавчому музеї відділ новітньої історії, який презентував виставку «Від Афганістану до Іраку: волиняни у військових конфліктах на території інших держав». З проведеної їм  екскурсії вони дізналися про участь волинян у військових конфліктах на теренах іноземних держав у часи СРСР та, вже за часів незалежної України, у миротворчих операціях під егідою ООН та НАТО. Головною ж темою була війна в Афганістані (1979–1989 рр.), через горнило якої пройшло близько 160 тис. українців. Цьогоріч, 15 лютого виповнюється 30 років від часу виведення радянського контингенту з цієї країни. На виставці присутнім також представили світлини волинян, які служили в Афганістані, їхні нагороди, зброю, статистичні дані, тогочасна афганська преса, книги. На окремому стенді – матеріали про миротворців, родом з Волині, які служили в Іраку, Конго тощо. Обговорено було різні військові епізоди, в ході тих збройних конфліктів, у яких брали участь українці на територіях інших держав. Українці на початку 1980-х штурмували (ще до американців у 2001 р.) укріплення Тора-Бора в Афганістані, рятували босняків у місті Жепа від етнічних чисток Армії Республіки Сербської (1995 р.), протистояли фундаменталістській Армії Магді в битві при іракському Ель-Куті (2004 р.), знищували табір бойовиків ісламістського угрупування ADF-NALU в Конго (2018 р.) Була висвітлена й участь ветеранів війни в Афганістані та колишніх миротворців у війні на сході України – і як волонтерів, і як військовослужбовців ЗС України. Наприкінці презентації до музею завітали ветерани війни в Афганістані та учасники АТО/ООС.

Летять, вiдлiтають у вічність роки… Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’ятi імена воїнiв-афганцiв. Пам’ятайте  ветеранів, виявляйте розуміння до тих, хто пройшов через війну,  і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках…


Comments are closed.