«Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих!»

By:

Ми свято шануємо пам’ять усіх,

Хто власним життям нашу юність зберіг,

Хто впав за свободу у грізну годину,

За землю священну, за Україну!

 

З метою вшанування подвигу українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні та на виконання Указу Президента України від 03 квітня 2019 року № 99/2019 «Про відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75 – річниці вигнання нацистів з України» у ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» протягом 06 – 08  травня 2019 року було проведено під гаслом «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих!» було проведено ряд тематичних заходів.

07 травня 2019 року для учнів І курсів   був проведений урок пам’яті на тему: «Мужність і відвага крізь покоління». Заступник директора з виховної роботи, викладач історії Ірина  Свірська  розкрила для широкого учнівського загалу сутність війни як складного суспільно-політичного процесу, протистояння між країнами, народами, людьми, завжди – як лиха, що дорого коштує кожному громадянину, руйнує економіку, культуру держав та долі звичайних людей, висвітлила «ціну» війни, назвавши реальні людські та матеріальні втрати України. Та основною метою проведення уроку пам’яті було: сприяти формуванню в учнів почуття патріотизму, усвідомлення подвигу борців проти нацизму часів Другої світової війни, а у світлі сьогоднішніх подій – виховання поваги до захисників територіальної цілісності нашої держави на Сході України. Була проведена паралель між Другою Світовою війною та російсько-українською. На захід був запрошений учасник Майдану, бойових дій, позовний «Сотник» батальону «Айдар», представник Державної служби України у справах ветеранів війни  та учасників АТО Андрій Омельчук.  Він розповів учням про своїх дідусів, які брали участь у бойовиж діях на території України в роки Другої світової війни, про свою службу і уже свій бойовий шлях. Здобувачі освіти змогли задати йому низку запитань і дізнатися багато цікавої інформації з цієї теми. Спілкування проходило у дружній атмосфері. Деякі учні навіть проявили зацікавленість щодо подальшої військової служби. Такі зустрічі дають змогу молоді не тільки не забувати про минулі події, але і орієнтуватися в сучасних військових проблемах в Україні. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні та педагоги  вшанували хвилиною мовчання.

Класними керівниками  у навчальних групах були проведені виховні години «Війна далека і близька», «Збережемо пам’ять про подвиг». Метою яких було виховувати у молоді почуття патріотизму; поважне відношення до історичної пам’яті свого народу; моральну культуру учнів, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих. Під час годин спілкування учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу, про трагічні події на Сході України.

У бібліотеці училища була представлена книжкова виставка-інсталяція ««Ніхто не забутий, ніщо не забуте»». Учні переглянули книги та документи, які розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни, що змальовують образи учасників воєнних подій.

08 – 09  травня 2019 року учні та педагоги училища  взяли участь у панахиді за загиблими під час Другої світової війни на меморіалі «Вічної слави», потім поклали квіти  до могили невідомого солдата, а також  до пам’ятної стели «Героїв Небесної Сотні» на Театральному майдані.

08 травня 2019 року учасники мовно-літературного гуртка під керівництвом викладачів Васильчук М.І., Романюка В.Я. організували годину – пам’яті «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього». У виступах гуртківців, віршах пронеслися події тих страшних воєнних років, а також переглянули стрічку режисера Олеся Янчука «Нескорений».

Наша молодь нині глибоко розуміє ціну мирного сьогодення, оскільки Україна і зараз боронить свої рубежі від нових окупантів. І тепер гинуть наші брати, сини і батьки, щоб ми жили, працювали і навчалися під мирним і вільним небом нашої рідної України.

 

Зборовши смерть у праведному герці,

Величні ви і прості водночас.

Сини Вітчизни з Прометея серцем,

Ми всі життям рівняємось на вас.

 


Comments are closed.