«Ми змінимо світ! Ми за мир!»

By:

Якщо маєш в серці Україну,

то живи для неї неодмінно,

і любов синівську невгасиму

до людських сердець неси невпинно.

і буде ми р в моїй країні,

і буде спокій у серцях,

і буде вільна Україна…!

на віки вічні для всіх нас!

 

Немає більшого горя, чим війни, які несуть розруху, насилля, сирітство, голод і смерть? Тому, прогресивна світова спільнота активно проводить діяльність, направлену на зменшення військових конфліктів на планеті та утвердження миру. Миру, який є  запорукою розвитку, руху вперед, щастя, добробуту і гармонії світу.

1981 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру, який до 2001 року відзначався у третій вівторок вересня. Шістнадцять років тому Генеральною Асамблеєю Міжнародним днем миру визначено 21 вересня. Це день  загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України №100 від 5 лютого 2002 року.

Сьогодні, коли Україна змушена боронити свої кордони та виборювати своє право на незалежність, поняття «мир» стало особливо актуальним. Тому громадяни нашої держави ставляться з глибокою пошаною до цього дня, який дарує надію і віру у світле майбутнє нашої Батьківщини!

У переддень Міжнародного дня миру, 20 вересня 2019 року у Луцькому вищому професійному училищі було проведено цілий комплекс заходів.

Учнівське самоврядування  під наставництвом заступника директора з виховної роботи Ірини Свірської організували та провели флешмоб  «Голуб миру».  Учні з великим задоволенням, відповідальністю та хвилюванням підійшли до виготовлення паперових голубів – символів миру, щоб потім разом із кульками випустити їх у небо, закликаючи усіх до миру та єднання.

На майданчику  навпроти училища учні І курсу утворили коло та взявшись за руки випустили в небо синьо-жовті повітряні кульки,  тим самим  висловили своє бажання жити у світі без воєн. Символічні голуби миру, що «злетіли» в небо, понесли  мрії учнів про чисте мирне небо в Україні та у всьому світі.

 

В цей день також у навчальних групах класними керівниками були проведені виховні години та бесіди: «Хай буде мир на всій землі»,  «Потрібен мир тобі й мені», «Збереження миру – обов’язок чи життєва необхідність?», обмін думками  «Що таке – МИР?», «Що потрібно для того щоб був мир?»

У бібліотеці училища, було організовано виставку книжок «Ми єдині –ми за Мир»».

Бережімо мир, бо це – найважливіше, що є у світі!

Хай буде мир віднині і довіку!

Хай буде мир й замовкнуть війни злі!

І  сльози щастя на своїх обличчях

Відчують всміхнені усюди матері!

 

Білий голуб – символ миру!

Голубко біла,  ти лети у світ.

Хай буде мир у небі голубому.

Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

Приносить радість родові людському!

 


Comments are closed.