Загальноучилищні батьківські збори

By:

Загальноучилищні батьківські збори як форма співпраці освітнього закладу та батьків

У Державній національній програмі «Освіта (Україна ХХІ століття)» підкреслюється: «В основу національного виховання мають бути покладені принципи єдності сім’ї і освітнього закладу, наступності і єдності поколінь. Навчальний заклад має продовжувати родинно-сімейне виховання, працювати в тісному контакті з батьками, налагоджувати взаємозв’язок між закладом освіти і родиною, бо це – основа, передумова підвищення активності навчання та виховання». Одним із пріоритетів освітньої діяльності ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» є тісна взаємодія з батьками учнів, тому що сім’я відіграє визначальну роль не лише у формуванні особистості підлітка, а й суспільства в цілому.

З цією метою, 24 жовтня 2019 року в актовій залі училища відбулися загально училищні батьківські збори. Із вступним словом до батьків звернувся директор училища Володимир Володимирович Романюк, який привітав усіх присутніх, подякував батькам за те, що вони довірили своїх дітей нам, а також ознайомив із порядком денним батьківських зборів.

Порядок денний батьківських зборів:

Структура навчально-виховного процесу, завдання та пріоритети на 2019-2019 н.р.

Організація виховної роботи. Особливості педагогічної взаємодії класного керівника, учнів та батьків під час освітнього процесу.

Завдання та перспективи з навчально-виробничої роботи .

Пропозиції та побажання членів батьківського комітету.

Володимир Володимирович у своєму виступі наголосив на тому, що ефективність навчальної роботи учнів, позитивна мотивація до процесу навчання, успішність професійної діяльності після закінчення нашого закладу багато в чому залежить від рівня адаптації першокурсників до нового освітнього середовища, а пріоритетною у цьому напрямку є тісна співпраця батьків, викладачів та учнів. Підбив підсумки зробленого та досягнутого за усіма напрямками освітнього процесу, зокрема відмітив, що вдалося чимало зробити для вдосконалення навчально-матеріальної бази училища і створення умов для якісного навчання і надалі адміністрація буде докладати максимум  зусиль для покращення підготовки кваліфікованих робітників.

Перед батьками виступила заступник директора з навчально-виробничої роботи Алла Степанівна Тортина, яка пояснила процедуру проходження виробничої практики учнів та необхідність оформлення договорів на навчання професії.

На основних напрямках виховної роботи  в училищі, проживання в гуртожитку, харчування учнів, дотримання правил внутрішнього розпорядку в навчальному закладі, порушення учнями дисципліни, соціально-психологічний супровід учнів із соціальнонезахищених сімей зупинилася заступник директора з виховної роботи Ірина Святославівна Свірська. З її доповіді присутні батьки довідались не тільки про найпоширеніші загальні виховні проблеми, які виникають у молодіжному середовищі, а й отримали прикладні поради щодо вирішення таких проблем і, головне – щодо їх попередження.

Заступник директора з навчальної роботи Наталя Миколаївна Василюк закликала батьків спільними зусиллями зробити навчання учнів кращим, надати можливість їм стати всебічно розвинутими, отримати необхідні знання та навички.

Небезпечні тенденції в молодіжному середовищі, їх прояви та наслідки, а також шляхи попередження непоправних наслідків спільними зусиллями в тандемі батьки-педагоги-правоохоронці були темою для розмови начальника сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Волинській області Інни Петрівни Остапович. Основна увага зверталася на необхідність тісної співпраці педагогічного колективу та батьків у  попередженні  вживання учнями наркотичних засобів, алкоголю, профілактиці правопорушень та злочинів.    Інна Петрівна ознайомила батьків із ймовірними загрозами учням під час користування Інтернетом, користуючись яким діти не тільки відчувають себе самостійними та незалежними, відкривають нові можливості, але їх можуть спіткати не дуже приємні сторони віртуального світу – це доступ до так званого «дорослого» контенту та загроза учням такого явища, як кібербулінг – тобто переслідування інших осіб з використанням сучасних електронних технологій: ІНТЕРНЕТу, зокрема соціальних мереж.

Після загальних зборів батьки мали змогу поспілкуватися з класними керівниками та майстрами виробничого навчання своїй дітей і детальніше обговорити питання, що стосуються окремо кожної  навчальної групи.

Така форма взаємодії з батьками як батьківські збори реалізує функції батьківської освіти та коректує принципи сімейного виховання, забезпечує корекцію особистості батьків. Таким чином сім’я разом з навчальним закладом створює той найважливіший комплекс факторів і умов виховного середовища, який визначає ефективність всього освітнього процесу.

 


Comments are closed.