«Тих днів у пам`яті не стерти і сьогодні»

By:

28 жовтня, відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року, наша країна відзначає День визволення України від фашистських загарбників. У цей день українці вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, мільйонів людей, які постраждали від дій фашистських окупантів, а головне – героїв-ветеранів Другої Світової війни, які дожили до наших днів та є для нас прикладом мужності, відваги, жертовності та любові до Батьківщини.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій, в результаті яких 28 жовтня 1944 року радянські війська перейшли сучасний кордон України.

6 листопада – День визволення Києва від фашистських загарбників. У цей день 1943 року в результаті Київської наступальної операції радянські війська розбили 15 німецьких дивізій та визволили столицю України від німецько-фашистських загарбників.

Днями у Луцькому вищому професійному училищі відбувся загальноучилищний виховний захід, присвячений 75 – річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та перемоги українського народу у Другій світовій війні.  До участі у заходах був запрошений учасник бойових дій, кавалер орденів та медалей, голова Ради ветеранів Східноєвропейського університету  ім. Лесі Українки, кандидат історичних наук, доцент Вадим Олексійович Кудь.

На заході були присутні учні І – ІІ курсів, викладачі, майстри виробничого навчання.

Не дивлячись на дуже поважний вік, спогади легендарної людини виявились переконливими, щирими, теплими, змістовними, виховними та повчальними.

Учні з глибокою повагою та розумінням слухали спогади Вадима Олексійовича, який переніс усіх думками в роки далекої давнини про солдатські окопи, воронки, снаряди, гіркоту поразок, біль тяжких втрат друзів та побратимів та радість повної перемоги над ворогом.

Пам’ять очевидців війни, солдатська пам’ять – це той голос історії, який молоде покоління і, зрештою, всі ми повинні слухати щодня, як голос правди та справедливості про події Другої світової війни.

Вадим Олексійович наголосив  про складний час і події, які переживає сьогодні Україна та її народ. Закликав шанувати подвиги сучасних героїв і пам’ятати подвиги, які здійснювали українці в роки Другої світової війни, проявляючи мужність, патріотизм і жертовність в ім’я незалежності Батьківщини.

На завершення,  Вадим Олексійович сказав: «Свічку пам’яті  ми старше покоління очевидців далекої війни передаємо тепер вам. Нас залишилося уже небагато. Пам’ятайте про це також. А ви, молодь, майбутнє держави України, підтримуйте вогонь пам’яті, не дозволяйте погаснути свічці, яка нагадує нам про неоплатну ціну Перемоги і безсмертний подвиг нашого народу».

 

Десь там, в історії…

Та кров холоне й нині,

В зажурі вічній наші матері…

Я хочу щастя милій Україні,

Я хочу миру на моїй землі!

 


Comments are closed.