14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

By:

Чорнобильська катастрофа – найбільша в історії світової ядерної енергетики. Трагедія залишила опалимий слід у серцях усіх українців.

Ті, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – справжні герої. Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та повної самовіддачі. Ви без обдумувань кинулись на порятунок рідної землі та співгромадян. Ваша боротьба заслуговує найщиріших слів подяки не тільки українців, а й усієї Європи.

13 грудня 2019 року, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня, У Луцькому вищому професійному училищі були проведені тематичні заходи:

В актовій залі училища викладач біології Наталія Ковальчук провела годину-спогад «Чорнобиль: чорний біль, вічний біль…». Учні уважно слухали розповідь про перші години, дні після вибуху 4-го реактора Чорнобильської АЕС, про території, які зазнали забруднення та радіоактивне опромінення 8,4 мільйони жителів України, Росії, Білорусі. Пізнавально було почути про вплив радіації на здоров’я людини, на тваринний, рослинний світ та про захист від радіаційного забруднення. Виховний захід супроводжувався слайд-презентацією «Гірчить Чорнобиль крізь роки…». Викладач продемонструвала також документальну стрічку про спогади ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Про свої  страшні спогади розповів і запрошений на захід голова «Спілки Чорнобиль» Луцького району, ліквідатор аварії на ЧАЕС Федіра Володимирович Рузак.

Бібліотекарі училища підготували огляд літератури «Дзвони печалі у творчості українських письменників». На цю страшну трагедію відгукнулися в пресі письменники О. Гончар, Б. Олійник, І. Драч. Тема Чорнобиля знайшла відображення в творчості В. Яворівського «Марія з полином у кінці століття», Ю. Щербака документальна повість «Чорнобиль», Д. Павличка «Листок», Б. Олійника поема «Сім», І. Драча «Чорнобильська Мадонна», Г. Чубач «Весна 1986», М. Сингаївського «Обпалена мужність», прозова збірка Шевченківського лауреата Євгена Гуцала «Діти Чорнобиля», Ліни Костенко «Атомний Вій опустив бетонні повіки», «Стоять озера в пригорщах домен».

Аби вшанувати подвиг тих, хто з честю виконували свій обов’язок перед нацією та Україною, покласти квіти до пам’ятних знаків учнівське самоврядування училища під керівництвом практичного психолога Людмили Михайлової взяло участь у громадянській панахиді та покладанні квітів на меморіалі «Вічної Слави»

Доземно вклоняємось в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії і тим, кого немає поруч з нами, і перед живими…


Comments are closed.