«Герої не вмирають, вони назавжди залишаються  в наших серцях …»

By:

 

Пронизливо свистять сигнальні міни, злітаючи вгору. Гулко бахкають вибухи. Басовитим дробом стукають крупнокаліберні кулемети й гармати з БТРів. Це все –  реалії  життя наших захисників на Сході України.

13 жовтня 2020 року у переддень відзначення Дня захисника України, в актовій залі училища було проведено урок мужності, присвячений пам’яті воїнів, які загинули за незалежність і свободу України внаслідок російської агресії.

Захід був підготовлений та проведений викладачами Марією Касянчук та Оксаною Шматовою. Учні групи 6 Т розповіли усім присутнім про історію запровадження свята – День захисника України, яке  нероздільно пов’язане із розвитком війська та військових традицій. Про те, що традиції в житті суспільства і окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як “Вітчизна”, “Батьківщина”, а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

Не десятки, сотні літ тому, а в ці дні – у смертельній битві з підлим російським загарбником на Донбасі полягли найкращі, справжні герої, серед них є і учні – випускники нашого училища – Сергій Курука і Андрій Волос.

Учні коротко розповіли, як воювали та віддали свої життя за Батьківщину наші випускники.

Указом Президента України Сергій Курука нагороджений посмертно орденом  «За мужність» ІІІ ступеня, також відзнакою 51 – ої ОМБр «За мужність і відвагу». 27 червня 2019 року Андрію Волосу посмертно присвоїли звання Героя України із удостоєнням ордена «Золота Зірка».

На заході були присутні мама та вітчим Андрія Волоса, Зоя  та Микола Волоси.  Із сльозами на очах присутні слухали сповідь матері, у якої  загинув син на війні. Він є життєвим прикладом учням виконання бойового обов’язку воїна – захисника Батьківщини.

Присутні низько схилили голови перед тими, хто поклав свої голови за наше майбутнє. Запалили свічку пам’яті, світло  якої стало даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою. Вшанували Героїв хвилиною мовчання та подякували  за їх мужність та відвагу.

Педагоги та учні вшанували пам’ять захисників України також  покладанням квітів до пам’ятних дощок загиблих учнів – випускників на фасаді училища та до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – загинули за єдність України».

Низький – низький уклін матерям, батькам, котрі народили, виростили й виховали таких героїв, справжніх, беззавітних українців. Безмірна вдяка і шана за це, найщиріші співчуття родинам загиблих. Хай Господь подарує вічне життя нашим Героям на Небесах.

 

Слава Україні! Героям Слава!

 


Comments are closed.