«Чорнобиль не має терміну давності»

By:

Ти відомий сьогодні кожному

Не ім‘ям своїм, а бідою.
Тою вулицею порожньою
Понад прип‘ятською  водою…

Мій Чорнобиль! Зелений пагорбе!
У якому ти жив сторіччі?!
Запеклись перестиглі ягоди,
Наче кров, на твоїм обличчі.

 26 квітня 2021 року виповнилося 35 років з Дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.

21 квітня 2021 року в актовій залі ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» викладачем географії Іриною Заліпою був проведений виховний захід «Чорнобильска трагедія – урок пам’яті», присвячений 35 роковинам Чорнобильської катастрофи та  проведений Серед запрошених гостей були ліквідатори аварії на Чорнобильській ЧАЕС Марія Адамівна Зав′ялова, заступник голови Спілки чорнобильців м. Луцька; Валентин Олександрович Шишкевич ліквідатор; Степан Онуфрійович Горбач, голова Спілки Волиньбуд, ліквідатор. Здобувачі освіти училища уважно слухали розповіді ліквідаторів про страшні події 1986 року. Учні за проявлений подвиг та героїзм подарували ліквідаторам аварії квіти.

Ще й сьогодні ми не можемо сповна оцінити й осмислити наслідки фатального вибуху, щоб спрогнозувати його відлуння в майбутньому. Знаємо тільки: це – назавжди. Тому, ми сьогодні низько схиляємо голови перед героїзмом чорнобильців, мовчанням вшановуючи пам’ять тих, хто своє життя віддав за те, щоб цвів жасмин і трави пахли духмяно, щоб колос з вітром гомонів.

Цей день завжди об’єднуватиме всіх, хто живе єдиним спогадом, єдиною печаллю, єдиною надією.

До пам’ятника «Жертвам Чорнобиля», пам’ятника пожежникам ліквідаторам аварії на ЧАЕС на Меморіалі вічної Слави від вдячного колективу училища та учнів були покладені квіти.

Присутні здобувачі освіти залишали захід з розумінням трагедії та героїзму простих людей, доля яких злилася з Чорнобилем.

Чорнобильська трагедія стукатиме в наші серця, допоки світу й життя.

 


Comments are closed.