150 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

By:

СТЕФАНИК – МАЙСТЕР ПСИХОЛОГІЧНОЇ НОВЕЛИ

Великий галицький новеліст та політик, неповторний самобутній письменник, геніальний маестро слова Стефаник залишається для нас найвизначнішим майстром реалістичної соціально-психологічної новели української літератури кінця XIX–початку XX ст.

В читальному залі бібліотеки вихователь Франчук О.О., зав. бібліотекою Семенюк Т.В. 8 червня організували для мешканців гуртожитку літературну подорож «Мандруємо сторінками творів Стефаника». Звучали хвилюючі слова про життя письменника, яке, на жаль, давало небагато приводів для радості. Штрихи до портрета Стефаника озвучили учні групи 1Т. Читачам бібліотеки для ближчого знайомства з життям і творчою діяльністю Стефаника пропонували переглянути відеоролик з циклу «Гра долі: перші закоханості та перші розчарування».

Книжкова виставка-спогад дала змогу учням нагадати про головних героїв новел, викликала співчуття до трагічної долі селянських родин, особливо дітей. Слова Стефаника так тривожать душу, так глибоко западають у серце, що не можна переказати зміст, хочеться його цитувати. Учні груп 17, 23 Вишневська Д., Дмитрук Т., Лісовик П. зачитали уривки вражаючих картин «Кленових листків», жахливої трагедії селянина з «Новини», про вигнанців з рідного краю «Камінний хрест», «Осінь», «Мамин синок» та сподівання і надії про державність «Марія», «Сини».

Запрошуємо до бібліотеки ще раз перегорнути сторінки новел Стефаника та зануритись в хвилюючі образи знедолених людей, драми людської душі.

«Людський біль

цідиться крізь серце моє, як крізь

сито і ранить до крові»

                                   В. Стефаник

 


Comments are closed.