Профосвіта: реалії та перспективи

By:

Про те, яким буде наступний навчальний рік у професійній (професійно-технічній) освіті, як формуватимуть групи абітурієнтів, чи витримають фінансове навантаження місцеві бюджети і чи при цьому збережуть кадровий потенціал освітяни – говорили 3 грудня 2021 року, під час засідання регіональної ради профосвіти Волинської області. На базі Луцького вищого професійного училища зібралися представники професійноосвітніх закладів області, керівник профільної галузі облдержадміністрації Людмила Плахотна, представники обласної ради. Від роботодавців до дискусії долучилися гендиректор одного з провідних будівельних підприємств Ігор Чорнуха, та Об’єднання роботодавців Волині представляв Володимир Кривович. Керівник відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості Раїса Мельник поділилася результатами дослідження щодо попиту на ринку праці робітничих кадрів.

Під час обговорення показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2022-2023 роках виникла жвава дискусія. Освітяни занепокоєні недостатнім фінансуванням галузі, що призведе до зменшення кількості держзамовлення. Людмила Плахотна запевнила, що минулорічне замовлення виконано на 93-96%. Своєю чергою, керівник топового підприємства наполягав не на зменшенні кількості здобувачів освіти, а на пошуці нових шляхів вирішення проблеми. Зрештою, більшість проголосувала за зниження кількісних показників у регіональному замовленні. Приміром, минулоріч освітяни планували набрати 5 300 абітурієнтів, а по факту отримали  4 973. Тож у 2023 році цей показник становитиме 4 228 осіб.

У червні цього року директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк на одному з засідань запевнив, що фахівці  проведуть повний аналіз показників щодо попиту на ринку праці у робітничих кадрах. Так,  працівники служби зайнятості у жовтні опитали 2 176 роботодавців різної форми власності. Серед респондентів 53 територіальні громади, 194 сільгосппідприємства та 292 навчальні заклади. Серед професійних груп найбільший попит роботодавців на  робітників з обслуговування складання устаткування та машин, працівників сфери торгівлі й послуг, робітників з інструментом, професіоналів і фахівців. Що ж до професій, то гостру нестачу відчутно серед електрослюсарів, електрогазозварників, слюсарів з ремонту, штукатурів, токарів, монтажників, пекарів.

При складанні прогнозованих показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів на наступний рік дослідження служби зайнятості взяли до розгляду.

 


Comments are closed.