Відкрите засідання євроклубу «Співдружність»

By:

Сьогодні, 13 листопада відбувся круглий стіл, де розповіли про те, що дасть Україні підписання угоди з Євросоюзом.

«Угода не регулює питання членства держави в ЄС. Проте ніхто не забороняє нам й надалі подавати заявку», – повідомив журналіст інтернет видання «Слово Волині» Андрій Герасимчук. Він додав, що Україна, за часи незалежності, уклала багато різносторонніх угод. «Нам нічого не заважає й надалі розвиватися в економіко-політичному напрямку». У свою чергу Андрій Герасимчук зазначив, що у більшості аспектів вступу України в ЄС, з рядом інших держав, спільні риси. За словами експерта, основний «удар» по економіці Україна відчує у перший рік після підписання угоди. Технічні бар’єри в торгівлі. Найголовніше – гармонізація та регулювання цін. Для українського бізнесу це спрощує систему декларування продукції. А систему технічних регламентів буде скасовано. Тому уся відповідальність лежатиме на виробнику. Окрім цього, фахівець стверджує, що підписання угоди про асоціацію дасть лише позитивні наслідки.

Після підписання угоди про асоціацію України з ЄС, особливо на Волині, з-поміж інших областей, потрібно створювати різного роду інституції. Про це розповів голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

«Нині країна на завершальному етапі імплементації перед вступом в Євросоюз. Це наш шанс. Потрібно розуміти свою роль і місце. Для прикладу: ми будемо приступати до будівництва переходу на прикордонному пункті Устилуг-Зосін. Інший, другий міст та дорога також буде створено. Ми намагаємося такі речі планувати наперед », – додав губернатор області.

Волинь – унікальна область України. Бо одночасно межує між країнами Євросоюзу та Митного союзу. А після підписання угоди про асоціацію України з ЄС – світовий бізнес зможе ще більше інвестувати у Волинь. Зокрема експерт зазначив, що в області низький рівень доходів громадян. Це негативний фактор. Але для майбутнього євробізнесу – гарний показник. Географічне положення Волині передбачає становлення краю своєрідним трансфером між бізнесом Митного та Євросоюзу.

Члени євроклубу «Співдружність» активно приймали участь в обговоренні питань про підписання угоди. Учні зрозуміли для себе різницю між різними політичними термінами. І надалі виявили бажання проводити такі зустрічі з різними представниками медіа та влади.


Comments are closed.