«Ми – єдина держава, ми – єдиний народ» День Соборності України

By:

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за значенням важливі події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го. Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ ст., а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Незалежність і соборність є запорукою виживання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн. Сьогодні ми, українці, так само відстоюємо не лише незалежність, а й соборність України, як і наші попередники понад 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна!

Здобувачі освіти Луцького вищого професійного училища сьогодні стали учасниками історичного уроку-єднання «Ми – єдина держава, ми – єдиний народ», який присвятили Дню Соборності України.

Урок був проведений заступником директора з виховноі роботи, викладачем історії Іриною Свірською, за участі керівника гуртка військово-патріотичного виховання, доктора філософії, письменника Олександра Середюка.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди Дня Соборності України в училищі відбулися і наступні заходи:

– виховні години та години спілкування «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України»;

– засідання літературного гуртка «Ідея соборності у творчості Шевченка»;

– флешмоб «Стрічка єдності- заради Миру України»;

– перегляд відеофільму «Україна – єдина країна!» про події 22 січня 1919 року;

– літературні читання віршів про річницю проголошення Соборності нашої держави;

– виставки тематичної літератури та вікторини у бібліотеці “На шляху до Соборності”, «Соборна Україна: від ідеї до життя»;

– створення фотоколажів «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

Коли нас об’єднує спільна мета та спільна відповідальність за долю держави, Україна матиме майбутнє!

Тож нехай нескінченний дух Соборності навіки увійде в наше щоденне життя та скеровує кожного на добрі вчинки в ім’я процвітання нашої Батькивщини!


Comments are closed.