Героїко-патріотична година «Крути вчать дивитись у майбутнє»

By:

 

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Пізнавальною для здобувачів освіти ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» пройшла година історичної пам’яті «Крути вчать дивитись у майбутнє» за участі члена громадської організації, Всеукраїнського молодіжного руху «Національний Альянс», студента 4 курсу історичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки Андрія Сидора.

Що ж було під Крутами? Хто були ці юні герої? Чого вони прагнули? Згадати славні сторінки історії допомогла цікава розповідь громадського діяча. Учнівська молодь з цікавістю прослухали інформацію про перебіг подій столітньої давності.

Оглянули підбірку фотоматеріалів про ці трагічні події. Адже юнаки, які пожертвували своїм життям заради України, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність в 1940-1950-ті, 1960-1980-ті роки. Вони є прикладом для молоді – тому що були такими ж завзятими тоді, у 1918-му, як ті, кого ми назвали кіборгами, в 2014-2015. Вони, герої Крут, були першими кіборгами у нашій історії. І в нашій пам’яті вони назавжди залишаться вічно молодими Героями.

А чи зробила б так сьогоднішня молодь? Чи готова вона понести втрати за можливо краще життя в майбутньому? Над цими питаннями замислились і висловлювала свої думки учнівська молодь.

Здобувачі освіти училища також мали можливість переглянути документальний відеофільм та обговорити питання патріотизму героїв битви у формі дискусії. Кожен з учнів висловив власну думку щодо цих подій. В кінці заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про Героїв Крут, які стали символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

 


Comments are closed.