«Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди!»

By:

Під таким гаслом нещодавно відбувся в Луцькому вищому професійному училищі Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Учні поповнювали свої знання з правил безпечної поведінки в різних ситуаціях у період з 3 по 9 жовтня.

Починаючи з того моменту, як дитина робить перші кроки, вона зазнає впливу небезпечних факторів. Небезпеки підстерігають практично всюди. Вдома вона йде від електричних та газових приладів, пустощів із сірникам. На вулиці необережність на дорозі, розваги з піротехнічними засобами можуть призвести до біди. Тому життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Війна в Україні змістила акценти й у цій роботі.

Так, учні груп, які з задоволенням відвідали виставку пожежно-рятувальної служби, були ознайомлені не лише з історією пожежництва, правилами пожежної безпеки, засобами пожежогасіння, системами оповіщення про пожежу та способами її запобігання. Юні відвідувачі також дізналися про алгоритмом дій під час сигналу повітряної тривоги, виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів.

Наразі половина території України засмічена мінами та снарядами. Рівень обізнаності наших учнів про ризики і загрози, які несуть ці залишки війн, підвищив перегляд фільму «Небезпечні знахідки». Це – спільна відеоробота ОБСЄ та Міністерства надзвичайних ситуацій України. Особливо вразили глядачів кадри, які демонстрували жахливі наслідки нехтування правилами безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Під час просвітницьких годин обговорювали теми: «Як вберегти себе від атаки дронів», «Заходи безпеки під час застосування ворогом ядерної чи хімічної зброї», «Як подолати приступи панічної атаки» тощо.

Поряд із темами, актуальними під час воєнного періоду, у Тиждень знань звучала інша, не менш важлива для підлітків, інформація. Так, першокурсники від представника ювенальної превенції ГУНП у Волинській області Інни Остапович дізналися, що таке булінг і як його попередити.

Для запрошених у бібліотеку майстрів виробничого навчання, класних керівників, вихователів провели огляд журналів «Безпека життєдіяльності», «Охорона праці», «Основи здоров’я і фізична культура». Адже ці періодичні видання містять багато корисної інформації. А для учнів у книгозбірні була організована книжкова виставка «Тенета небезпеки» та проведена інформаційна хвилина «17 правил у цифровому середовищі».

Творчий підхід проявили учні груп, які випустили стінні газети на тему «Безпека життя – в твоїх руках».

Під час проведення усіх заходів – очних та дистанційних – вихованці нашого закладу не лише вчилися діяти в екстремальних ситуаціях. Вони дійшли висновку, що знання правил – це запорука власної безпеки.


Comments are closed.