Краса і велич української хустки

By:

                                                               “А в матусі хустка з тороками схована у скрині десь на дні ” (Зоя Красуляк)

  Берегине роду українського, символе прихильності, любові, вірності, прощання і  скорботи,  українська хустко, сьогодні твоє свято!

  Від покоління до покоління,  крізь роки і століття ти  супроводжуєш український рід як оберіг від зла, як захист від усіх негараздів. У тебе, білу, як перший незайманий сніг, сповивають немовля на щасливу життєву дорогу; тебе, квітчасту, барвисту, на  знак любові та вірності  пов’язує дівчина на руку  нареченому  або дарує хлопцеві, який вирушає в далеку дорогу;  тобою,  ошатною, сповненою  поваги й гідності , покриває  свекруха голову молодій невістці; тобою, чорною і скорботною, запинають горе жінки після втрати дорогих, рідних людей. Ти  зігріваєш у стужу і захищаєш від спеки, ти прикрашаєш  чарівних українок як  національний аксесуар  одягу, ти сповнюєш душу теплом як світлий спогад з батьківської хати, як дорогоцінний дарунок від матері – дочці, від дочки – своїй маленькій донечці.

Сьогодні  дівчата і жінки Луцького вищого професійного училища демонструють красу і велич української хустки з глибокою вірою в її таємничу силу, яка здатна  захистити нашу багатостраждальну землю від жорстокого ворога, вберегти від кулі і каліцтва  воїна на передовій, огорнути теплом і любов’ю осиротілу дитину,  зігріти домашнім затишком і турботою  сім’ю, що втратила свій рідний дім, укріпити  в серцях людей глибоку віру в неминучу перемогу.

Щасливої  тобі долі, світлого майбуття в прийдешніх поколіннях, наша таємнича і всеперемагаюча, українська хустко!


Comments are closed.