Крути. Їх бій триває…

By:

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих …

На Аскольдовій могилі

Український цвіт !

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

             Павло Тичина

      Наприкінці січня 1918 року в нерівному бою на залізничній станції Крути від рук більшовицьких загарбників загинули триста студентів і гімназистів, які  разом з українськими військами героїчно боронили Українську Народну Республіку.

У бібліотеці Луцького вищого професійного училища був проведений виховний захід, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут. Здобувачі освіти, які проживають у гуртожитку, дізналися про подвиг юних захисників УНР, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію  визвольного руху. Вихователька Франчук Ніна Миколаївна розповіла  про значення бою  українських вояків на станції Крути проти добре озброєної більшовицької армії Муравйова : бій затримав ворога на чотири дні ; був виграний   час для того, щоб укласти Брест-Литовський  мирний договір, який фактично  означав міжнародне визнання української незалежності.           Бібліотекарка Семенюк Тетяна Василівна ознайомила учнів з художніми творами української літератури, в яких висвітлено героїзм та незламність Героїв Крут. Здобувачі освіти читали поезії, сповнені патріотизму й любові до рідного народу, який століттями бореться за самостійність держави. Під час перегляду художнього фільму “Крути 1918” учні дізналися, що після запеклого  бою  українські війська змушені були  відступити.  27  вояків Студентського куреня потрапили в полон.  Вони були замордовані,  вбиті  більшовиками. Згодом юних героїв поховали на Аскольдовій могилі в Києві. Вивчаємо справжню, несфальсифіковану історію.

Впродовж віків Україна в кривавих битвах виборює незалежність і свободу.  Через століття історія повторюється : ті ж самі вороги, ті ж нелюдські тортури та  розстріли  українців російськими терористами.

Не забудемо! Не пробачимо! Вистоїмо!


Comments are closed.