Знання, що рятують життя

By:

Вчора в стінах нашого закладу побували особливі гості. Луцьке вище професійне училище відвідали інструктори громадської організації «Асоціація саперів України». Їх візит не був випадковим, адже 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розмінуванням.

Ця організація з 2019 року реалізує гуманітарні проєкти, зокрема, навчання населення з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП). У рамках цієї діяльності в училищі були проведені дві інформаційні сесії. В умовах повномасштабної збройної агресії росії підвищити свою обізнаність щодо різного роду ризиків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами, та отримати навички правильної поведінки мали можливість учні та працівники училища, а також внутрішньо переміщені особи, що проживають у гуртожитку Луцького ВПУ.

З презентації присутні дізналися «золоті» правила поводження з вибухонебезпечними та бездоглядними підозрілими предметами, а саме:  НЕ підходь, НЕ чіпай, телефонуй 101.Почули про загрози, які несуть протипіхотні та протитранспортні міни, про саморобні вибухові пристрої та під які предмети підступний ворог їх маскує, і що термін дії вибухівки необмежений. Окремо зупинилися на набоях, які населення помилково сприймає як відносно безпечний. Але насправді найбільша кількість випадків травмування від ВНП пов’язана саме з набоями.

Обговорили моделі правильної поведінки при виявленні підозрілого предметі чи вибухівки, або якщо ви стали свідком інциденту на мінному полі.Слухачі дізналися про попереджувальні знаки, які використовують для позначення небезпечних територій.

Творчою «родзинкою» заходу стало складання разом з учасниками навчальної сесії вірша-СЕНКАН на тему мінної безпеки. За результатами цього творчого процесу було зроблено спільне фото з співавторами вірша. Для перевірки рівня засвоєння слухацькою аудиторією знань, спрямованих на забезпечення власної безпеки,було проведено тестування. Усі учасники отримали наочний роздатковий матеріал.

У залі відбувалося «живе» спілкування завдяки сучасним методам подачі інформації інструкторами Асоціації. Як прозвучало від них, на сьогоднішній день в Україні понад 250 км2забруднено мінами та вибухонебезпечними предметами. А це становить 40 відсотків загальної площі. На жаль, 1 рік бойових дій потребує 10 років розмінування. Це дуже великий термін часу, протягом якого ці ділянки залишатимуться небезпечними. Єдина можливість населення лишатися в безпеці – це змінити свою поведінку, отримавши відповідні знання.

Дякуємо, Михайло Нінькота Сергій Щербина за ці знання, що рятують життя!


Comments are closed.