Професії

ЕЛЕКТРОМОНТЕР З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ

Електроенергетика – рушійна сила виробничої діяльності будь-якої галузі народного господарства. Адже електрика – найзручніша форма передачі енергії на великі відстані і особливо до віддалених регіонів.
Широке впровадження електроенергії у виробництво та побут супроводжується зростанням числа професій, пов’язаних з будівництвом електростанцій, обслуговуванням, ремонтом і налагодженням електричних мереж і устаткування.
Професій, пов’язаних з електроенергетикою, дуже багато і вони достатньо різноманітні. Але в них є спільне – усі вони мають справу з електрикою.

 

КУХАР, КОНДИТЕР

Мистецтво приготування їжі – кухарська справа – є одним з найдавніших. Протягом тривалого часу приготування їжі було справою дома
шніх господинь, кухарок, та окремих кухарів-професіоналів.
Поєднуючи чотири основних смаки (солодкий, кислий, солоний, гіркий), використовуючи широку гаму запахів та ароматів, майстер-кухар володіє таємницею дії ароматично-смакових компонентів їжі на емоційну сферу нашої психіки.
Можливо, саме ця творча сторона праці кухаря і привертає таку велику кількість бажаючих її опанувати. Недарма в народі кажуть: гарний кухар вартий лікаря.

ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ

Верстатник – одна із найбільш розповсюджених професій механічної обробки металів, представники якої працюють у всіх галузях господарського комплексу.
Для успішної роботи верстатнику необхідно: знати будову та технологічні можливості верстатів, робочого обладнання та ріжучого інструменту; уміти читати технологічні карти і креслення; мати добрий загальний стан здоров’я.
Отримати професію верстатника може кожен, але стати справжнім майстром своєї справи досить складно. Для цього необхідні певні психофізіологічні властивості та риси характеру: точність і швидкість рухів; добрий окомір; врівноваженість; терпіння.

ОПЕРАТОР З ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – це висококваліфікований робітник, який буде не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями), це ще й технічний фахівець в області інформаційних технологій, що буде:

– налагоджувати системне й прикладне програмне забезпечення;

– обслуговувати й модернізувати персональний комп’ютер, периферійні пристрої, офісне устаткування;

– виконувати роботи із захисту інформації;

крім того він зможе:

– розробляти й створювати Веб-додатки;

– розміщувати й обслуговувати Веб-сайти;

– діагностувати поломки, збої в роботі апаратних засобів і програмних продуктів;

– проектувати, створювати й контролювати роботу локальної мережі.

 

СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Проводить технічне обслуговування, розбирання, ремонт, заміну, зварювання, складання і регулювання вузлів автомобілів. Розбраковує деталі після розбирання і миття, здійснює статичне і динамічне балансування деталей і вузлів. Виконує операції по зміні ресор і радіаторів, свердлінню отворів і нарізання різьби, виготовленню прокладок. Здійснює установку приладів і агрегатів електроустаткування по схемі, включення їх в мережу, установку запалення на розподільниках, їх перевірку на стенді, регулювання і усунення дефектів.

БАРМЕН, ОФІЦІАНТ

Бармен – це обличчя кожного закладу. Бармен якісно і швидко обслуговує клієнтів. Знає рецептури приготування безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, вміє досконало користуватися барменським приладдям, скляним посудом. Без проблем відпускає напої, делікатно спілкується з відвідувачами закладу. Вміє оформити вітрину барної стійки, експлуатувати обладнання і створити своїм вмінням свято для клієнтів.

Офіціант – дуже клопітлива і відповідальна професія. Офіціант є господарем залу, бо він організовує і підгодовує зал до прийому відвідувачів. Він досконало володіє прийомами обслуговування, вміє накривати і сервірувати столи. Знає форми складання салфеток, володіє і знає рецептуру і технологію страв, напоїв. Насамперед вміє грамотно і делікатно спілкуватися з клієнтами, має бути психологом, вміє залагодити конфлікти, знає англійську мову, Досконало знає порядок прийому заказів, правила подачі страв, виписування рахунків, володіє досконало касовим апаратом.

 

СЛЮСАР З МЕХАНОСКЛАДАЛЬНИХ РОБІТ

Слюсар механоскладальних робіт – основна особа при створенні готового виробу, майстер на всі руки. Представники цієї професії здійснюють збирання машин і механізмів з деталей, отриманих з інших цехів підприємства (підприємств), а також їхній ремонт та обслуговування. Щоб зібрати готовий механізм, треба спочатку вивчити креслення, підготувати деталі, потім зібрати окремі вузли, відрегулювати, тобто перевірити правильність їхньої взаємодії і, нарешті, провести іспит зібраного виробу.

Дана робота потребує від фахівця знання властивостей металів і сплавів, а також володіння усіма видами слюсарних робіт, пов’язаних з обробкою деталі.

ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Виконує ручне дугове зварювання середньої складності деталей, вузлів і конструкцій з вуглецевих сталей, і простих деталей з конструкційних сталей, кольорових металів і сплавів у всіх просторових положеннях зварного шва, крім стельового. Виконує ручне дугове, кисневе різання, стругання деталей середньої складності з маловуглецевих, легованих, спеціальних сталей, чавуну і кольорових металів в різних положеннях. Наплавляє спрацьовані прості інструменти і деталі з вуглецевих та конструкційних сталей.