ЦІКАВА ЛЮДИНА – ВОЛОДИМИР ЯЩУК

By:

16 березня 2017 року учні училища, що мешкають у гуртожитку, мали змогу у читальному залі бібліотеки протягом двох годин поспілкуватись з цікавою людиною та неординарною особистістю Володимиром Ящуком.

Цю зустріч підготувала та провела вихователь Інна Іванівна Романюк. Вона ж і познайомила учнів та всіх присутніх на заході з біографією Володимира Пантелеймоновича: уродженець Тернопільщини, нині проживає у селі Промінь, свої моделі виготовляє вже 30 років; захоплення морем і вітрильниками зародилось під час проходження військової служби на Балтиці; працював на підшипниковому заводі, але потрапив під скорочення, тепер усю душу віддає творчій роботі. Виготовив 150 моделей кораблів, яхт, човнів різних історичних епох: від Стародавнього Єгипту, Китаю, Римської імперії до XVIII-XIX століть.

Відповідаючи на запитання учнів, Володимир Ящук розповів, що для однієї моделі потрібно понад три тисячі деталей. На одну модель витрачається максимум 30 годин. Використовуються звичайні підручні матеріали — нитки, картон, пластик, шпон, бамбук, лушпиння цибулі.

Наприкінці зустрічі Володимир Пантелеймонович презентував створений ним короткий відеоролик «Корабель у пляшці», в якому демонструється завершальний етап роботи над моделлю – складання вітрильника із готових деталей.

Час спілкування з цікавою особистістю промайнув непомітно. Можливо, хтось з учнів теж вирішить перейняти у Володимира Пантелеймоновича його незвичайне хобі.

 


Comments are closed.