Виставка «Волиняни у боротьбі за незалежність України»

By:

13.10.2017 року учні  групи № 17 спеціальності «Слюсар з ремонту автомобілів» разом із заступником директора з виховної роботи, викладачем історії Свірською Іриною Святославівною відвідали Волинський краєзнавчий музей, де була представлена виставка «Волиняни у боротьбі за незалежність України», присвячена 75-річчю від дня створення Української Повстанської Армії на Волині та до Дня Захисника Вітчизни.

На виставці учні побачили оригінальні фотографії вояків УПА і членів ОУН, особові речі, автентичні листівки і документи виготовлені українським підпіллям. Вказані матеріали були зібрані та досліджені співробітниками музею.

Окрім світлин членів ОУН і вояків УПА учнів також зацікавили зразки озброєння і оригінальні повстанські документи: накази, листівки, звернення, брошури.

Офіційною датою створення Української Повстанської Армії (УПА) прийнято вважати 14 жовтня 1942 р. У цей день християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке особливо шанували ще запорозькі козаки. Назва УПА також має свою історію. У 1921 р. Повстанською армією були названі військові частини армії Української Народної Республіки (УНР), які брали участь у Другому Зимовому поході. Натомість перші українські військові формування почали з’являтися вже на початку Другої світової війни у 1939 р.

 


Comments are closed.