ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

By:

Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну і багатогранну річ як мова, треба її любити

В.О. Сухомлинський

До Дня української писемності та мови в читальному залі бібліотеки Луцького ВПУ 6 листопада 2017 р. проведено літературний колаж «Мови величі краса». Експонувалась виставка книг «Мова моя – найчистіша криниця» та відбулася віртуальна мандрівка у минуле, присвячена розвитку української писемності. Бібліотекарі ознайомили учнів зі здобутками книговидань та історією писемності. Саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Духовна глибина, історична вірність і патріотизм його «Повісті минулих літ» ставлять цей твір в ряд найвищих творінь світового письменства.

Учні підготували повідомлення про те, як український педагог В.О. Сухомлинський писав про рідне слово «Чим глибше людина пізнає тонкощі рідної мови, тим тонша її сприйнятливість до гри відтінків рідного слова, тим більше підготовлений її розум до оволодіння мовами інших народів, тим активніше сприймає серце красу слова». Не забуваємо слова про мову Ліни Костенко, що нації вмирають не від інфаркту, а спочатку їм відбирає мову.

Дійсно, хто ми без мови? Словом треба користуватися по-розумному, розважливо, обережно, щоб залишалося воно завжди безцінним скарбом.


Comments are closed.