Засідання обласної секції керівників гуртків художньої самодіяльності професійно-технічних навчальних закладів

By:

30 листопада 2017 року на базі ДПТНЗ «Луцького вищого професійного училища» Волинським державним центром естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів проведено засідання обласної секції керівників гуртків художньої самодіяльності професійно-технічних навчальних закладів.  У роботі секції взяли участь методисти Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Надія Шевчук, Ірина Малець, керівники гуртків художньо-естетичного напрямку професійно-технічних навчальних закладів області.

Надія Шевчук у своєму виступі акцентувала увагу присутніх на нагальних проблемах роботи з плануючою документацією, на виконанні засад нормативних документів, пов’язаних з гуртковою роботою, на необхідності залучення до роботи в гуртках молоді «групи ризику»,  проаналізувала роботу гуртків за минулий навчальний рік. На  засіданні було також розглянуто питання щодо майстерності педагога: творчої ініціативи, удосконалення методів, форм роботи з учнями на заняттях гуртків,  розглянуто проблеми, які стоять сьогодні перед педагогами – керівниками гуртків, намічено конкретні завдання для роботи і вирішення цих проблем.

Заступник директора з виховної роботи  Ірина Свірська розповіла учасникам секції про роботу, що проводиться у закладі з питань художньо-естетичного виховання, як невід’ємної частини у професійній підготовці фахівців. У своїй доповіді наголосила, що працювати сьогодні в позанавчальній діяльності, як керівник гуртка  неможливо без постійного оновлення і збагачення наукової бази, і перш за все психолого-педагогічних знань, які дають можливість керівнику творчого об’єднання передбачити хід навчально-виховного процесу, а також стають опорою для творчості. Тому, першочерговим завданням є підвищення майстерності керівників гуртків, формування в них готовності до творчого пошуку.

Керівник хореографічного гуртка Луцького вищого професійного училища Сергій Гурський поділився із колегами своїм досвідом роботи, а саме,  продемонстрував  методи і форми роботи виховання на заняттях хореографії, що сприяють розвитку пізнавального інтересу до музичного і хореографічного мистецтва, виховання потреби у сприйманні та інтерпретації музичних творів і хореографічних вистав, укріплюють здоров’я, розвивають фізичні якості та творчі здібності вихованців, удосконалюють  красу  і виразність рухів, розвивають риси колективізму, підвищують рівень культури спілкування,  формують позитивні риси характеру: наполегливість, вимогливість, терпіння, взаємоповага, доброзичливість.

Керівники гуртків Любомльського Камінь-Каширського ВПУ (В.Федчик), Луцького ВПУ будівництва та архітектури (В.Кваша), Торчинського професійного ліцею (П.Сільчук) теж поділилися досвідом роботи з питань виховання учнів ПТНЗ у гуртках художньої самодіяльності.

Яскравим підсумком роботи секції став виховний захід, проведений учасниками художньої самодіяльності Луцького вищого професійного училища, літературно-музичної композиції «Нас музика єднає».

Підготували концертну програму заступник директора з виховної роботи Ірина Свірська,  керівники гуртків вокального співу Юрій Некритюк, Любов Батова, керівник хореографічного гуртка Сергій Гурський.

Глядачі дякували учасникам бурхливими оплесками, схвальними відгуками. Методист Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Надія Шевчук  побажала  художнім керівникам та учням нових творчих досягнень і натхнення.

 


Comments are closed.