16 січня – День пам’яті «кіборгів»-захисників Донецького аропорту.

By:

16 січня у ДПТНЗ «Луцьке  вище професійне  училище» в актовій залі був проведений урок мужності та урок вшанування  пам’яті  загиблих захисників Донецького аропорту.

Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.  242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.

16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

«У пеклі не можна бути героєм, і від тебе цього не вимагають, але інколи так виходить…», – казав один із американських спецназівців у культовому фільмі Рідлі Скотта «Чорний яструб». Наші «кіборги» знають цю істину не з кіно.

Сьогодні багато патріотів нашої держави воюють  в зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни  відбулася зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО – Віктором Кривцуном та Сергієм Маляренко.

Не приховуючи хвилювання, бійців привітала заступник директора з виховної роботи  Ірина Свірська. Від імені педагогів та учнів вона висловила глибоку вдячність та шану бійцям за їхню мужність, за силу волі і витривалість.

Ніхто не залишився байдужим до розповіді про страшні події, які довелося пережити військовим, про те, як вони боролися проти зовнішньої агресії за цілісність України, за її волю, честь і славу, за народ. Розповіли бійці про бої із сепаратистами, про життя між боями, настрій військових та добровольців. Їх емоційна розповідь була наскрізь пронизана любов’ю до України, прагненням українських військових захищати кожну горстку рідної землі. Учасники АТО закликали учнів любити рідну Україну та бути патріотами своєї держави. По закінченні зустрічі учні та педагоги  побажали бійцям здоров’я, удачі, сил, терпіння.

Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожими на тих, хто зараз захищає суверенітет, свободу і цілісність нашої держави.

Дякуємо Богу за те, що наші герої повернулися живими, і просимо, щоб і надалі захистив усіх, хто зараз перебуває на передовій.


Comments are closed.