У Луцькому вищому професійному училищі відбувся вечір пам’яті «Пам’ятай, Україно, героїв своїх»

By:

 Забути кров святу не маєм права! –

Лишила слід безсмертний і терпкий…

Героям України – Слава! Слава! Слава!

І наша пам’ять –на усі віки!

 

На шляху до незалежності український народ втрачав  своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. 107 загиблих за Україну! Ангельська гвардія…Свята Небесна Сотня… Душі померлих серед нас доти, доки про них пам’ятають живі! А їх забути неможливо!

Тож,  з метою належного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2018 року в актовій залі училища було проведено вечір пам’яті «Пам’ятай, Україно, героїв своїх!»

На виховному  заході були присутні духовенство, родичі загиблих та безвісти відсутніх волинян на Сході України, учасник бойових дій в зоні АТО, громадськість, учнівський та педагогічний колективи.

Із вступним словом виступили заступник директора з виховної роботи Ірина Свірська та кандидатка філософських наук, волонтерка Антоніна Євтодюк, які нагадали усім присутнім про події, що відбулися чотири роки тому у центрі української столиці, наголосили на необхідності збереження пам’яті про загиблих Героїв Небесної Сотні та Небесного Легіону. Вони низько вклонилися матерям волинян, які загинули у бою із російськими бойовиками в зоні АТО, та закликали молитися за тих, хто сьогодні стоїть на передовій на Сході України та виборює право України бути незалежною демократичною державою.

Присутні заходу молилися за душі Героїв разом із військовими капеланами. У своїй промові вони згадали  героїв Небесної Сотні та Небесного Легіон та закликали молитися за   земляків, які продовжили боротьбу своїх побратимів  на фронті. Священослужителі розповіли про духовне значення подвигу українців, полеглих за свободу на Майдані та на Сході України у російсько-українській війні.

Ведучі вечора нагадали присутнім хронологію найтрагічнішого етапу революції – події на Інститутській 18-20 лютого, в ході яких загинула сотня борців за свободу і кілька сотень було травмовано. Учні декламуючі вірші, торкнулися струн душі кожного присутнього віршованими рядками про Майдан і його новітніх Героїв, в тому числі наших земляків, лицарів Небесного Легіону з Волинської області. У скорботній тиші завмерли присутні, коли на сцену вийшли вихованці училища із запаленими свічками під пісню «Пливе кача». На екрані демонструвалися відеослайди про Героїв Небесної Сотні. Протягом 6 хвилин усі присутні в залі мовчки, стоячи вшановували пам’ять загиблих, невинно убієнних.

Ми маємо піклуватись і про тих, хто залишився без найдорожчих людей… Без своїх дітей та батьків, сестер та братів, чоловіків і дружин, рідних і друзів… І щоразу, при кожній нагоді, не залишати їх з горем наодинці. Це найменше, що ми можемо зробити для них. Тому, у цей день ми запросили матерів, жінок загиблих, безвісти відсутніх волинян у зоні АТО, щоб низько вклонитися за подвиг їхніх синів, чоловіків, за мирне небо над головою.

Перед присутніми зі сльозами на очах виступила мама загиблого молодого лучанина Артема Карабана, голова громадської організації «Члени родин загиблих в АТО «Надія» Любов Карабан, яка розповіла, що в зоні АТО до  сьогодні загинули 237 волинян, серед яких наймолодшому було лише 18 років. «Сьогодні, стоячи на цій сцені, я хочу подякувати Богу, що ми сьогодні змогли зібратися тут, аби вшанувати пам’ять волинян, які віддали Україні найдорожче – своє життя. На сході наші сини, воїни захищають нас, але багато людей не знає, якою ціною це дається. Середній вік загиблих 33 роки – це хлопці, які не зустріли ще і свого кохання, це хлопці, які не народили дітей. Не будьте байдужими, бо ті молоді хлопці показали свою любов до України», – зазначила Любов Карабан.

У залі була присутня і мати загиблого нашого земляка, випускника Луцького вищого професійного училища  Сергія Куруки, Віра  Корука.

Під час заходу звучали тематичні пісні у виконанні учнів, присутні переглянули відеослайди та презентацію, що висвітлюють трагічні події, які відбувалися на Майдані 2014 року.

Завершився захід спільним виконанням духовного гімну «Боже, великий єдиний, нам Україну храни!» Ведучі побажали усім присутнім міцного здоров’я, щастя, добра, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України! Та головне Мирного неба над головою!

Потім усі присутні мали можливість оглянули тематичну фотовиставку «Пам’ятай, Україно, героїв своїх!», яку було організовано за сприяння Волинської обласної юнацької бібліотеки. Бібліотекарі училища доповнили виставку тематичними викладками періодичних видань та книжковою літературою.

19 – 20.02.2018 р. учнівське самоврядування ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» долучилося до загальноміських акцій, присвячених вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні та поклали квіти до фотостенду Героям Небесної Сотні.

Низький уклін матерям і батькам, що виховали таких синів та дочок, хто поклав своє життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами Єдиної України!

Герої  Небесної Сотні віддали своє життя за кожного з нас! Ми будемо пам’ятати про це!

Найсвятіша і найбільша шана тим, хто захищав чи захищає свободу і незалежність Вітчизни.

 

Слава Україні!

Героям Слава!

 

 

 


Comments are closed.