Натхненні словом Лесі і Тараса

By:

Шевченківські та Лесині дні у ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» – це завжди свято. Цього року вони розпочалися першим етапом Конкурсу юних читців творів Т. Г. Шевченка, присвяченому 204-ій річниці від Дня народження поета. Знаменно, що Конкурс відбувся 21 лютого – у День рідної мови. Із завмиранням серця присутні слухали невмирущі твори Кобзаря, які надзвичайно актуальні у наш час. Учасники конкурсу продемонстрували високу дикторську майстерність, вміння самовиражатися в ролі, в розкритті поетичних образів. Журі Конкурсу, до складу якого увійшли заступник директора з виховної роботи Свірська Ірина Святославівна, заступник директора з навчальної роботи Василюк Наталія Миколаївна, методист училища Пальчук Любов Василівна, викладачі української мови та літератури  Сохацька Тетяна Володимирівна, Васильчук Марія Іванівна, Романюк Василь Якович, визначило переможців. Перше місце посіла учениця групи №22 Колядич Валентина. Уривок з поем Т. Г. Шевченка «Відьма» вона буде читати на обласному етапі Конкурсу.

До Дня народження Лесі Українки в училищі проведено літературний вечір «На шлях я вийшла ранньою росою». Із вступним словом про життєвий і творчий шлях поетеси виступив  викладач української мови та літератури Романюк Василь Якович. Учні , учасники літературного гуртка «Берегиня», декламували поезії Лесі Українки. Всі присутні в актовій залі мали можливість переглянути документальний фільм про нашу видатну землячку – поетесу європейського рівня.

У рамках святкування Лесиних та Шевченківських днів в училищі було організовано Конкурс учнівських малюнків до творів Тараса Шевченка та Лесі Українки, випуски стінгазет «Наша Леся», радіогазет «Ти себе Українкою звала» та «Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди», представлено літературно-мистецькі виставки «Безсмертна дочка Волинського краю» та «Пророче слово Кобзаря», проведено літературні вікторини, виховні години, прочитано лекції, присвячені 204-ій річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка та 147-ій річниці від Дня народження Лесі Українки, організовано екскурсії в музей Лесі Українки Східноєвропейського університету, місцями Лесі Українки в м. Луцьку. Учні групи №26 разом з класним керівником Чвир І. К. та майстром в/н Сосницькою Н. М. відвідали літературний вечір «Жінки Т. Г. Шевченка», який організували працівники Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.

Учні, переможці конкурсів, активні учасники святкування Лесиних та Шевченківських днів у ЛВПУ, нагороджені грамотами, грошовими преміями.


Comments are closed.