Лекція з елементами бесіди на тему: «Що необхідно знати про туберкульоз?»

By:

 

Людина може жити до 100 років.

Ми самі своєю безладністю,

Своїм жахливим ставленням до

Власного організму зменшуємо

Цей нормальний термін

до значно меншої цифри.

І. Павлов

Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Ситуація з туберкульозом в Україні дуже складна – починаючи з 1995 р. зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів. Щороку помирає від цієї хвороби 10 – 11 тис. хворих на туберкульоз, що становить більше 30 чоловік в день.

10 травня 2018 року  у ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» генеральним  директором Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Іваном Онуфрійовичем Нискогузом, завідувачем диспансерного відділення Еліною Леонідівною Драчинською для учнів І – ІІ курсів було проведено лекцію з елементами бесіди на тему: «Що необхідно знати про туберкульоз?», де розглядалися питання про мікробактерії та їх властивості, шляхи поширення збудника туберкульозу, хто найбільш уразливий до туберкульозу, як проявляється захворювання, як його вчасно виявити, що необхідно робити, щоб не захворіти на цю хворобу.

Метою проведення заходу було  підвищення обізнаності учнівської молоді про перші ознаки туберкульозу, ефективність своєчасного лікування та профілактичні заходи, включаючи відмову від тютюнопаління, наркотиків, алкоголю, дотримання раціонального харчування і фізичної активності, формування  розуміння, що здоров’я кожного насамперед залежить від нашого способу життя, від підвищення самосвідомості кожного в профілактичному ставленні до власного здоров’я.

 

Шануйте себе! Ведіть здоровий спосіб життя! Будьте здоровими!


Comments are closed.