«Герої не вмирають!»

By:

Герої не вмирають! Так ми говоримо про тих, хто віддав своє життя за Україну, за гідне буття українців, за кращу долю своїх дітей та онуків, усіх наступних поколінь. І, звичайно, вони вічно житимуть у наших серцях, у нашій пам’яті. Вони – Герої НебесноЇ Сотні.

Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Небесної Сотні.

З метою увічнення великої людськості, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України  у ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» протягом 15 – 20 лютого 2019 року було проведено ряд заходів.

Зокрема, класні керівники у навчальних групах провели виховні  години  «Небесна Сотня: герої не вмирають…», «Революція гідності: від минулого до сьогодення».

15 лютого 2019 року учні училища групи № 27 під керівництвом заступника директора з виховної роботи Свірської І.С., майстра в/н Чикуна В.А. відвідали у Волинському краєзнавчому музеї відділ новітньої історії, який презентував експозицію «Герої не вмирають».

20 лютого 2019 року в фойє  училища була розгорнута фотовиставка «Пам’ятай, Україно, Героїв своїх!», де учні могли побачити світлини  загиблих «Янголів» на Майдані та в російсько-українській війні. Бібліотекарями училища Семенюк Т.В., Франчук О.О. була розгорнута тематична виставка «Борці за незалежність України».

Викладач історії Свірська І.С. в групі № 27 провела урок реквієм на тему: «Памятай Україно героїв своїх!». Учні  з почуттям гордості вслухалися в кожне слово педагога, яка у своєму виступі повідомила, що Україна – це територія гідності і свободи, адже тема Майдану – одна з важливих трагічних тем в історії України. Під час уроку усі присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв. Учні переглянули відеофільм «Історичні факти про Майдан». Урок закінчився хвилиною мовчання і запалюванням лампадок «Пам’яті», «Єдності», «Надії», «Миру».

20 лютого 2019 року під керівництвом соціального педагога         Іванісік Л.В. учнівське самоврядування училища взяло участь у панахиді за загиблими за єдність України на Театральному майдані та поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України», на Меморіалі Слави до  могили Василя Мойсея.

Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Сьогодні вони дивляться на нас з небес і думають – не дайте злу перемогти, адже Україна і нині в сльозах, на її захист у війні з російським агресором стають тисячі й тисячі патріотів своєї держави, борються за її єдність та цілісність. Тому, ми не маємо морального права здаватися, не маємо морального права не боротися, адже нам сам Бог велів захищати свою Батьківщину.

У   нашій   пам’яті ви назавжди лишились.

 

Історія одна, а ви – її частина.

Ви тільки знайте, браття, ми за вас молились

І молимось: за вами – ненька Україна!

 


Comments are closed.