Ні  – наркотикам! Обери життя!

By:

Наркоманія перетворилась в одну із самих серйозних проблем сучасного суспільства. Вона знищила творчі сили мільйонів молодих людей. Це чудовисько схильне знищити людину як фізично, так і психічно. Наркоманія така ж небезпечна, як невиліковні хвороби. Такі хвороби можуть убити людину, а наркотик не тільки знищує наркомана, але й приносить біль і страждання близьким.

Насолода, яку дають наркотики, дуже скороминуща. Задоволення швидко переходить в залежність. Пристрасть до наркотиків призводить до обману, крадіжок, непереборного бажання наступної дози. Для задоволення цього бажання наркоман готовий піти на антигромадські й антидержавні дії.

Пристрасть до наркотиків найбільш поширена у підлітків і молодих людей віком від 15 до 25 років. В окремих випадках на гачок наркотиків потрапляють навіть дев’ятилітні діти.

Самим страшним залишається те, що жертвами наркоманії іноді стають люди, яким з певним умислом наркотики дають без їх відома. В деяких випадках молодих людей перетворюють у наркоманів, щоб ті брали участь у злочинній діяльності. Спеціалісти передбачають, що в близькому майбутньому не залишиться ні одного школяра, який хоча б один раз не спробував наркотик.

Не дивлячись на те, що психіатри і психологи застосовують різні методи лікування, від цієї згубної звички назавжди звільняються лише 10-12% наркоманів. Решта 80-90 знову починають приймати наркотики.

Доступність – головна тенденція на сучасному ринку наркотиків. В Україні набирає обертів продаж наркотичних засобів через мережу Інтернет з розміщенням  реклами на парканах і стінах. Все нові і нові графіті, що містять дивні слова,  зроблені вручну балончиками з фарбою з’являються на вулицях рідного міста.

Так, 10 травня 2019 року з ініціативи громади мікрорайону ЛПЗ була ініційована та проведена біля бібліотеки – філії № 7 на вул. Дружби народів,7 публічна лекція за участі дільничного офіцера поліції Миколи Гловацького та адвоката Олега Городника. На даному заході були присутні і учні – мешканці гуртожитку училища  та вихователі Н. Франчук, В.. Пилипюк, Л. Іванова. Метою, організованої громадою, акції – повідомити мешканцям мікрорайону про небезпеку цих записів, максимально прибрати з міста таку пропаганду та вкотре закликати громаду до здорового способу життя. Дільничний офіцер розповів, як діяти, коли ви стали свідком злочину, давав поради, як не стати жертвою зловмисників, закликав не бути байдужими і повідомляти про появу написів невідомого походження чи виявлених «закладок».

Відтак зараз як ніколи мають бити на сполох поліція, соціальні служби, батьки, педагоги, аби не дати знахабнілим торговцям смертю згубити ще більше дитячих життів.

Необхідно інформувати дітей і підлітків про небезпеку наркотиків!

Скажемо «Ні» наркотикам!


Comments are closed.