Тиждень природничо-математичних дисциплін

By:

Нещодавно в училищі пройшов тиждень природничо-математичних дисциплін. Метою проведення тижня було розширити знання учнів з природничих і математичних предметів, розвинути інтерес до вивчення даних дисциплін, виховувати любов до природи. Головними методичними завданнями було ознайомлення учнів з інформацією, що пов’язана з розвитком науково-технічного прогресу, надання важливих знань, необхідних для формування здорового способу життя, залучення учнів до творчої, активної діяльності, розвиток творчого підходу до навчання та виховання учнів, підвищення професійної майстерності та компетентності педагогів, створення атмосфери успіху, яка сприяє творчому розвитку особистості учня, обмін педагогічним досвідом.

Робота предметного тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали усі сфери діяльності педагогів та учнів, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Зокрема, викладач математики Віра Іванюк  провела виховний захід «Цікаві моменти з життя відомих математиків»», конкурс математичних задач. Викладач Світлана Грибовська організувала математичний турнір для учнів ІІ курсу «Математика навколо нас», виховну годину «Він присвятив себе математиці». Щоденно проводила ранки хитромудрих задач та математичних загадок.

День хімії було представлено захистом проекту «Видалення плям органічного походження»,  конкурсом кросвордів «Хімія навколо нас» для учнів ІІ курсу. Учні виявили глибокі знання з предмету, вміння оперувати математичними інструментами під час роботи із хімічними формулами, кмітливість, винахідливість, вміння логічно мислити.

З метою формування біологічної та хімічної грамотності, дбайливого ставлення до навколишнього середовища» викладач екології Сергій Псалтира  провів відкритий урок «Хімія, екологія, життя». На уроці обговорювали проблеми довкілля, таємниці засобів сучасної побутової хімії.

В дні природничих наук викладачі біології Наталія Ковальчук та географії Ірина Заліпа презентували відкриті уроки з використанням ІКТ.  Викладач Ірина Заліпа провела квест «Японія навиворіт», підготувала радіогазету. В рамках проведення тижня викладач Наталія Ковальчук провела радіогазету «Екзотичні культури: чи знаємо ми, що їмо?», відкритий виховний захід «Чорнобиль: чорний біль, вічний біль…». Учні підготували повідомлення зі свідчень очевидців. Особливо захопила вихованців інтелектуальна гра «Найрозумніший»,  проведена між учнями 27 і 24 групи.  Під час круглого столу «Наркотичні речовини: їх користь, шкода, галузі застосування» учні обговорили вплив наркотичних речовин на здоров’я людини, стан, проблеми наркозалежних на Волині.

Викладач фізики Олексій Андріюк та Олена Мельничук організували конкурс стіннівок «Фізика  навколо нас»,  перегляд наукових фільмів з астрономії про малі тіла Сонячної системи. У групах № 21, 22, 224, 25, 27 були проведені лабораторні роботи  «Спостереження інтерференції та дифракції», змагання «Хто точніше обчислить довжину хвиль» за допомогою програми «Віртуальна фізична лабораторія». Використовуючи  сайт училища «Дистанційна форма навчання»,  Олена Мельничук демонструвала підготовлені учнями презентації з теми «Електричний струм  у різних середовищах».

Протягом тижня були випущені стінгазети, щоденно лунала радіогазета. Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення географії, математики, біології, хімії, фізики, екології.

Тиждень природничо-математичних наук закінчився, але продовжуватиметься праця викладачів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

 


Comments are closed.