Свято  мужності і відваги

By:

Хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом

Наш спокій береже і захищає,

Всю нашу велику родину

Рідну землю свою – Україну.

 

Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, Батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.

У передддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у Луцькому професійному училищі було проведено низку національно-патріотичних заходів.

9 жовтня 2019 року у гуртожитку училища вихователем     Володимиром Пилипюком з учнями-мешканцями гуртожитку був проведений літературно-музичний вечір «На захисті Батьківщини», присвячений Дню Захисника України, Дню українського козацтва метою якого було  ознайомити учнів з традиціями, звичаями українського козацтва, пробудити почуття відповідальності перед наступним поколіннями, формувати  розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни.

10 жовтня 2019 р., у Волинському краєзнавчому музеї в рамках проекту «Наші захисники» відбулась зустріч учнів групи № 15 професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» із військовослужбовцями частини 1141 Національної гвардії України, учасниками бойових дій, військовим капеланом.

10 жовтня 2019 року відбулася зустріч учнів групи № 27 з кандидатом історичних наук, старшим викладачем кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Іваном Рудянином.  В рамках свята Дня захисника Вітчизни Іван Рудянин та викладач історії Володимир Богданець ознайомили учнів з історією здобуття незалежності України, складними етапами на шляху до  демократії, свободи, визнання людських цінностей.

11 жовтня 2019 року  в актовій залі училища був проведений для учнів І – ІІ курсів Урок мужності «Україна понад усе».

«День захисника Вітчизни – мужності й геройства свято,

Вклоняймося тим, хто літ назад багато

І тим, хто нині з автоматом захищає нашу велику родину,

Рідну землю свою – Україну».

Такими віршованими рядками розпочала та провела урок заступник директора з виховної роботи, викладач історії Ірина Свірська.  Метою уроку було формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.   Для учнів цей захід став непересічною подією. Адже їм випала нагода безпосередньо поспілкуватися з учасниками бойових дій на сході України, старшим лейтенантом Луцької військової частини Національної гвардії Олегом Сацюком,  капітаном ЗСУ Миколою Мартинцем. Олег Сацюк розповів присутнім про Національну гвардію Україну, її завдання і функції, згадав про нерівний двобій з ворогом у бою на Сході України  та запрошував молодь поповнювати ряди захисників України. Микола Мартинець, який є і працівником училища,  розповідав захоплюючі факти про участь у бойових діях в Афганській війні та ділився нелегкими спогадами про події на Сході України. На уроці усі присутні вшанували хвилиною мовчання подвиг загиблих воїнів, героїв, які боролися за суверенітет та цілісність нашої держави. Закінчився урок словами привітання та вдячності від педагогів, учнів та кількома фото на згадку зі справжніми героями нашого часу.

11 жовтня 2019 року учні групи № 12 під керівництвом соціального педагога Лариси Іванісік здійснили покладання корзини квітів на Театральному майдані м. Луцька до Стели «Загинули за єдність України».

15 жовтня 2019 року в рамках проекту «Кіно, що наближає перемогу», учні І курсів під керівництвом класних керівників у кінотеатрі «PREMIER SITY» переглянули документальний фільм «Позивний Зеніт» (автори  Т. Кулаковська, А. Мартиненко).

Класними керівниками  були проведені інформаційно-просвітницькі години та бесіди «Козацька слава України», «Ми роду козацького діти», «Народ мій є! Народ мій завжди буде!», «Я – громадянин та патріот України» «Історія українського козацтва», «Почесна місія – захист Вітчизни», «УПА – армія нескорених». У кабінеті історії був оформлений інформаційний стенд «Відповідь нескореного народу».

Вшанувати доблесне українське козацтво, нескорених повстанців і мужніх воїнів незалежної України зібрались 11 жовтня в читальному залі бібліотеки училища учні І курсів. Завідувач бібліотекою Тетяна Семенюк та бібліотекар Оксана Франчук ознайомила присутніх з історією виникнення свята, згадала про звитягу предків, які здобували і відстоювали українську свободу та незалежність, воїнів, які сьогодні боронять державу на Сході країни. Читачі мали змогу оглянути кращі зразки сучасної літератури про захисників України.

Ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності  людям, які захищали соборність  і незалежність України в ХХ столітті  і продовжують її відстоювати в ХХІ столітті.  Дякуємо за подвиг і вірність Україні  військовим Національної Гвардії  та Збройних сил України.

 

Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,

Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі герої безвісні.

Слава Україні! Героям слава!

 

 


Comments are closed.