ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ

By:

27 січня в читальному залі бібліотеки відбулася презентація книги Тур-Коновалова «Крути 1918». Кінороман не є ані цілковито вигаданим, ані винятково документальним. Але ми знайдемо тут і карту подій, і ілюстровані вкладки з екранізації, і цитати з розповідей очевидців про українських юнаків, які обороняли під Крутами честь країни. Книга вийшла в світ до дня вшанування пам’яті Героїв Крут у 2019 році у видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Після спілкування про книгу учні гр. 12 та мешканці гуртожитку, слухали пісню «Бій під Крутами», читали уривки твору, переглянули фрагменти фільму «Крути 1918» та відеоролик з циклу «Перемоги України».

Читайте, вивчайте, пізнавайте

історичну правду,

Україна буде жити, поки

живе пам’ять про героїв.

821.161.2

Тур-Коновалов К. Крути 1918: роман / К. Тур-Коновалов. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2019 – 224 с., іл.

Вони хотіли кохати та жити,

Але взяли до рук зброю та стали на захист Батьківщини

Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйова на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери. Ходять чутки, що серед українських загонів є агент більшовиків, який передає інформацію «червоним». Андрій ще не знає, що йому добре відоме обличчя зрадника… У горнилі бою, не шкодуючи власних життів, змагаючись за незалежність та любов. Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони підуть у бій захищати найдорожче…

 


Comments are closed.