150-річний ювілей Лесі Українки

By:

Учнівський та інженерно – педагогічний колективи ДПТНЗ “Луцьке вище професійне училище” провели низку заходів, присвячених 150-річчю від дня народження славетної поетеси Лесі Українки.

На базі кімнати-музею “Лесина вітальня” м. Луцьк було знято відеоролик, на якому учні ЛВПУ читають поезію Лесі Українки “Мріє, не зрадь!”, для участі Всеукраїнському арт-челенджі “Слово, чому ти не

твердая криця” (номінація : Краще чисельне художнє читання).

Для участі у Міжнародному онлайн – флешмобі “Співоча душа України” (читання поезій Лесі Українки в училищі, на фоні пам’ятних місць, пов’язаних із життям і творчістю поетеси) ЛВПУ представило  п’ять робіт:

– відео, на якому учениця групи-12 Томашевська Дарина декламує уривок з поеми Лесі Українки “Одержима” ;

– відео, на якому учениця групи-22 Боярчук Ангеліна читає поезію Лесі Українки ” В’ язень” ;

– відеоролик, на якому інсценізовано уривок з драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” у виконанні практичного психолога училища Михайлової Людмили  Іванівни;

– відеоролик з художнім декламуванням поезії Лесі Українки ” До мого фортепіано” старшим викладачем української мови та літератури, методистом ЛВПУ Пальчук Любов’ю Василівною біля Лесиного фортепіано в музеї поетеси м.Луцьк ;

– відео з колективним читанням поезії Лесі Українки ” Contra spem spero” педагогами ЛВПУ.

До знаменної дати було проведено :

– загальноучилищний конкурс юних читців творів Лесі Українки ;

– виховні години в групах на тему “Леся Українка – поетеса європейського рівня “;

– конкурс між групами на кращу стінгазету на тему “Леся Українка ( 150-річчя від дня народження)” ;

– конкурс на кращий учнівський малюнок на тему ” Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає! “(за мотивами творів Лесі Українки).

У бібліотеці училища було організовано літературно – мистецьку виставку “Я – донька Волинського краю!” (виставка видань творів Лесі Українки, критичних, ілюстративних та методично-дидактичних матеріалів до її творчості).

Викладачами методичної комісії суспільно – гуманітарних дисциплін було організовано екскурсії в музей Лесі Українки “Лесина вітальня” м. Луцьк, в музей Лесі Українки Волинського національного університету, місцями Лесі Українки м. Луцьк; випуск радіогазети на тему “Ти себе Українкою звала”.

Учні та педагоги ЛВПУ взяли участь в обласних заходах, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки : в мистецькому проєкті ” Лесине слово у вічність” у Палаці культури м. Луцьк ; у презентації виставки світлин з колекції родини Драгоманових-Косачів у рамках проєкту ” Мистецький салон ” Лесина світлиця”.

Учні мали можливість здійснити онлайн-перегляд постановок Волинського драматичного театру драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”, драматичних поем ” Бояриня” та “Камінний господар”; художніх та документальних фільмів за мотивами творів Лесі Українки, про життя і творчість поетеси тощо.

2021 рік оголошено роком Лесі Українки на державному рівні. Тому впродовж року ми будемо здійснювати роботу  з популяризації та поширення в Інтернеті (в учнівських групах, в групах батьків, в методичних та соціально-психологічній групах,​ на сайті училища та на власних сайтах, на особистих сторінках у соціальних мережах тощо) матеріалів про життя і творчість Лесі Українки, про заходи з нагоди святкування 150-річчя від дня народження славетної  поетеси та про участь у них учнівського, педагогічного колективів ДПТНЗ  “Луцьке вище професійне училище”.


Comments are closed.