СМАЧНО З КНИГОЮ

By:

Бібліотека Луцького ВПУ пропонує майбутнім кухарям, кухарям-кондитерам і не тільки хіт-парад книг, наповнених ароматами страв та присвячені історіям кухарів, книг, які створюють приємні кулінарні враження та відчуття любові, смаку до життя.

Їжа – один із невід’ємних елементів людського життя. Вона дає нам сили, енергію, покращує настрій, а інколи навіть надихає на створення шедеврів, як ото новий твір чи рецепт. Вишукані, незвичайні літературні присмаки не залишать Вас байдужими і змусять прочитати якомога більше книг. Смачного з книгою:

 

821.161.2

Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону.Книга 1 / Н. Гурницька. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 400 с.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя!

Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє…

Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..

 

821.161.2

Гурницька Н. Мелодія кави в тональності сподівання. Книга 2/ Н. Гурницька. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 256 с.

Чарівна мелодія кави, що розповідає історію юної городянки, яка жила і кохала серед кам’яниць і брукованих вулиць міста Лева в середині позаминулого століття, звучить знову. У новій тональності — тональності сподівання… Не можна було випробовувати долю й без кінця кидати їй зухвалі виклики. Але ж Анна кохала Адама… Утікачка, утриманка, коханка. Щаслива наречена, дружина, удова. Як на гойдалках, перехоплювало від щастя подих на злеті, однак і донизу політ був таким самим невпинним. Єдине, заради чого живе тепер, без Адама, — його дитина там, під серцем, яке ще досі любов тримає в облозі. Під чорним вбранням, наче середньовічний лицар під латами, Анна до часу почувалася захищеною від світу. Мовчазна, піднесено шляхетна у своїй скорботі, вона знову мусить жити для дітей. І сонячного ранку в улюбленій альтанці за книжкою і кавою з кардамоном прислухатися до нової мелодії кохання, її гучних мажорних акордів і ледь чутної обіцянки чогось справжнього в майбутньому…

 

821.161.2

Дочинець М.І. Многії літа. Благії літа: заповіді 104-річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті і радості / М.І. Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2014. – 143 с.

У книжці виведено цілісну систему активного творчого довгожительства, базовану на унікальному досвіді конкретної людини. Подано це у вигляді скарбів житейського і духовного досвіду, які залишив після себе карпатський характерник Андрій Ворон, якого вже називають новим Сократом, носієм нового вчення – філософії Серця. Здебільшого це проникливі роздуми, побіжні нотатки людини мислячої, мудрої, з унікальним хистом відчувати людей і природу у цілісній світобудові.Розказано, як правильно молитися, одягатися, лікуватися і їсти. Складно виростити кедри, а запастися буряком – улюбленим овочем довгожителя Андрія Ворона – набагато простіше.

 

 

821.161.2

Львів. Смаколики. Різдво: збірка / за ред. Н. Нікалео. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 256 с.

По-справжньому святкова сімейна книга, «Львів. Смаколики. Різдво» українською мовою вийшла завдяки видавництву «Клуб сімейного дозвілля». Вона перенесе вас до припорошеного снігом Львова, де головним героям випадає на долю зустрічатися та закохуватися, зневірятися та віднаходити надію, сумувати та радіти. Вони блукатимуть вузькими вуличками Міста Лева, виходитимуть на Площу Ринок, милуватимуться ялинкою та сидітимуть разом із вами у затишній кав’ярні, переповідаючи свої історії.

 

 

 

 

821.161.2

Підмогильний В. Невеличка драма: роман / В. Підмогильний. – Київ: Центр навчальної літератури, 2018. – 230 с.

“Невеличка драма” – це роман, майже всі події якого розгортаються в одній кімнаті. Підмогильний змальовує основні типажі українського суспільства початку ХХ століття. Проста працьовита дівчина, ідейні комуністи, здеградовані й деморалізовані комерсанти, зрусифіковані міщани… Те, що відбувається з Мартою – теж невеличка драма, адже нещасливе кохання – не щось особливе.

Однак, попри невибагливість і неоригінальність сюжету, важливий не зміст, а форма. Автор через вчинки, слова, навіть зовнішність людини розкриває її характер. Це насправді дуже психологічний твір, який читається легко, не втрачає актуальності та є цікавим зразком української інтелектуальної прози.

 

 

821.161.2

Смаль Ю. Теплі історії з корицею: повість / Ю. Смаль. – Київ: Брайт Букс, 2014. – 128 с.

Ю. Смаль запрошує взяти до рук горнятка з улюбленими напоями та зануритися в світ цікавої повісті. Центральна сюжетна лінія: молода жінка трепетно кохає свого чоловіка, виховує дітей, пече яблука з корицею, піци та лазаньї, облаштовує дім, святкує з найріднішими та вирушає у мандрівку.

 

 

 

 

 

821.162.1

Ягелло Й. Кава з кардамоном: роман / Й. Ягелло. – Львів: Урбіно, 2018. – 288 с., іл.

Пригоди Лінки смакують як «Кава з кардамоном». Вона розігріває, бадьорить та поліпшує настрій. Ніжний вершковий крем, кислуваті полуниці й гіркий шоколад – смаки улюбленого Лінчиного десерту. Отож, стежимо за життям Лінки та, відірвавшись від чудової книги, чому б не спробувати й собі каву з кардамоном для задоволення, шоколад для гострих відчуттів, тирамісу з полуницями для вишуканості та молоко з медом для хорошого самопочуття.

 

 

 

 

821.161.2

Матіос М. Кулінарні фіглі / М. Матіос. – 2-е вид. – Луцьк: Піраміда, 2011. – 208 с.

Для героїні твору кухня – це ніби рай, у якому вона мешкає, а все, що там відбувається, – ніби містика та магія. Всі страви є вишуканими та не схожими одна на одну, так само, як і життєві ситуації можуть бути різноманітними і не схожими. Їжа і спокуса, – інтригує письменниця – йдуть поруч, вишукані страви розглядаються як спосіб завоювання, утримання коханого чоловіка. Авторка постійно в деталях описує смак страв, процес їх приготування та певні міркування під час цього процесу.

 

 

 

 

821.161.2

Сняданко Н.В. Чебрець в молоці / Н.В. Сняданко. – Харків: Фоліо, 2013. – 218 с.

Роман Наталки Сняданко – це суцільна мозаїка спогадів, вражень, припалих пилом часу малих і великих трагедій, і то не обтяжених жодним пафосом чи надмірною ностальгійністю. Вистояні спогади героїв залишаються живими, адже пам’ять у творі начебто виконує роль іще одного органу чуття. Пригадування минулого впливає на сьогодення героїв, навіть встановлює певну закономірність їхніх учинків.Монтаж спогадів, спалахи вражень виринають у тексті несподіваними чуттєвими образами: лоскіт розпеченого піску на пляжі; скапування у відро для миття підлоги крові з пораненої голови; а ще запах чебрецю та ялівцю у молоці – чи не найяскравіший спогад із дитинства героїні. Через призму смаків письменниця розкриває своє світобачення, важливі проблеми особистості та життя взагалі.

 

 

 


Comments are closed.