Виставка – презентація «Українська вишивка – це стильно!»

By:

 

Переливами кольорів, різноманіттям орнаментів української вишивки відзначав 20 травня 2021 року День вишиванки ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище».  На майданчику біля навчального корпусу, навчальних груп презентували на виставці шедеври української вишивки.

Історія українського народу, його ментальність та особливості культури нерозривно пов’язані з творчістю. Одним із чудових витворів нашого талановитого народу є вишивка, що значною мірою характеризує матеріальну та духовну культуру України. Здавна українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки. Наші предки вірили, що вишита сорочка оберігає людину від недобрих думок і заздрісних поглядів поганих людей.

Традиційно і цьогорічна виставка присвячена Дню вишиванки, метою якої було сприяння вихованню в здобувачів освіти шанобливого ставлення до національних традицій народної вишивки й українського народного одягу як складової частини духовної культури українців.

Учні читали вірші про вишиванки, знайомили усіх учасників дійства з цікавими фактами про українські традиції, історію української вишивки, про значення кольорів та символів. Юнаки та дівчата презентували і свої авторські роботи. Учасників свята переповнювали позитивні емоції, відчуття гордості за приналежність до українського народу, його культури. Педагоги та учні робили загальні фото у вишиванках.

Адже вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками, символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Вітаємо усіх переможців  учасників виставки – презентації «Українська вишивка – це стильно!»

«Найколоритніші вишивані родинні обереги» – група № 11;

«Найкраща вишивка з бабусиної скрині» – група № 12;

«Найкращі вишивані авторські ікони та родинні рушники» – група № 13;

«Найкраща сучасна вишивана скатертина» – група № 15;

«Найколоритніші сучасні вишиванки учнів» – група № 17;

«Найкраща патріотична вишивка та оберіг» – група № 18;

«Найколоритніші вишивані серветки» – група № 22;

«Найкраща старовинна вишивана ікона» – група № 23;

«Найкраща вишивка бісером» – група № 25;

«Найоригінальніше представлення зразків старовинної та сучасної української вишивки» – група № 1 Т

 


Comments are closed.