«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі, в колисанці купані хвилини, світло і тривоги у вірші»

By:

Щорічно традиційно  у гуртожитку Луцького професійного училища   відзначають День вишиванки. І в цьому році учні, вихователі  долучилися до акції «Одягни вишиванку». Метою якої було  виховувати в учнів національну свідомість, гордість за свою країну, повагу до національних традицій України.

Хоча   День вишиванки не вимагає якихось особливих акцій чи заходів. Достатньо лише одягнути вишиванку – оберіг, символ краси і щасливої долі та стати частиною святкування. Вишита сорочка – це особлива святиня, яка передавалася з покоління в покоління і зберігалася як реліквія.

У вступному слові вихователь Оксана Франчук розповіла, що свято вишиванки стало самобутнім і самодостатнім і кожен охочий може до нього долучитися, одягнувши її не лише у свято, а і в будень (на навчання, роботу). Вихователь Ніна Франчук провела невеличкий історичний екскурс про започаткування свята вишиванки, розповіла про особливості української вишивки та її орнаментів. Здобувачі освіти відзначили, що вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту народу.

Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось одягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині в думці, що таке свято об’єднує усіх – вихователів, вчителів, майстрів, учнів.

На завершення свята вихователі гуртожитку запропонували здобувачам освіти училища (які мешкають в гуртожитку) долучитися до флешмобу та  влаштувати фотосесію «в кращих українських традиціях » зі своїми  мамами, молодшими сестричками та братиками, викладачами, вихователями.

 Усі  охочі одягнули  вишиті сорочки  та сфотографувались. І замайоріли світлини  розмаїттям гарних вишиванок, яскравих кольорів та різних візерунків.

         Збережемо гордо і сонячно українські традиції!

 


Comments are closed.