«Бабин Яр – 80 років пам’яті: забуттю не підлягає»

By:

29-30 вересня 2021 року вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).

З метою гідного вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації міста Києва в роки Другої світової війни, та у зв’язку з 80-ми роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру – масового вбивства євреїв, українців, ромів та осіб інших національностей Президент України        15 грудня 2020 року підписав Указ № 567 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру та додаткові заходи щодо подальшого розвитку Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр».

На виконання Плану заходів, пов’язаних із 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 1010-р.

Вивчення історії цієї катастрофи сприятиме не лише увічненню жертв Бабиного Яру,  а й вшануванню духовного подвигу і взаємодопомоги українців заради порятунку життя.

07 жовтня .2021 р. викладачем історії  Іриною Свірською було проведено  для здобувачів освіти І курсу лекторій історичних знань про трагічні події у Бабиному Яру та перегляд віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Викладач зазначив, що розуміння причин Голокосту сприятиме громадянській відповідальності та емпатії, а молодь має винести етичні та моральні уроки з трагедії, яка змінила хід історії 20-сторіччя. За її словами, збереження миру та утвердження гуманістичних цінностей будуть найкращою пам’яттю за невинно загиблими та служитимуть запорукою неповторення геноцидів у майбутньому.

Зокрема під час уроку використовувалася освітня платформа “Червона точка пам’яті”, яка дозволила здобувачам освіти зробити свій внесок у колективне знання про Голокост і Другу світову війну. За допомогою платформи кожен  зміг додати на карту свою “червону точку” у вигляді записаного спогаду, копії документа із сімейного архіву, знахідки з місцевого музею або інформації про пам’ятник жертвам Голокосту у відповідному населеному пункті.

Урок пам’яті був покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення учнівської молоді до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок мав на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвинути  навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.

У дні скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Будемо пам’ятати…


Comments are closed.